„Obraz w pigułce”, czyli studenci ASP dla Szpitala św. Ludwika

„Obraz w pigułce”, czyli studenci ASP dla Szpitala św. Ludwika

„Obraz w pigułce” to wspólny projekt Szpitala św. Ludwika oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Najpierw nasi pacjenci przygotowali swoje plastelinowe prace. Następnie studenci ASP - wykorzystując technikę przestrzenną - przenieśli koncepcje małych artystów na płótno. Powstał efektowny obraz, który będzie zdobił ściany oddziału psychiatrii przy Strzeleckiej.

Uroczystego odsłonięcia obrazu dokonali Dyrektor Szpitala Stanisław Stępniewski oraz inicjator projektu dr Marcin Kowalik z ASP

Tegoroczny motyw przewodni dzieła to GRA. Prace dzieci nawiązywały nie tylko do współczesnych komputerowych gier, ale również do klasycznych planszówek – mówi Anna Motyka z UBS Kraków, partnera projektu.

Projekt „Obraz w Pigułce” zainaugurowały warsztaty z pacjentami naszego szpitala, przeprowadzone przez wolontariuszy z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W trakcie zajęć dzieci wykonywały prace rzeźbiarskie z plasteliny, które trafiły do pracowni ASP. Wszystkie rzeźby musieliśmy zespolić ze sobą, a było ich około 30 – opisuje dr Marcin Kowalik. W tworzeniu naszego projektu pomógł nam ekspert od gier – dodaje.

To już 6 edycja projektu. Do tej pory tematami powstałych prac były: "Za moim oknem", "Mój ogród", "Kosmos", "Wony świat" oraz "Słońce".