logo małopolska

PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE
W Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie otwarto nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej, która zapewni szybką i precyzyjną diagnostykę onkologiczną oraz lepszą opiekę nad pacjentami.  Nowa pracownia została wyposażona w najwyższej klasy systemy diagnostyczne firmy Philips.

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie to jedna z największych w Małopolsce placówek medycznych, dysponująca ponad 600 łóżkami. Rocznie hospitalizowanych jest tutaj ponad 30 000 pacjentów, z których około 35 proc. to osoby chore na nowotwory. Dzięki nowej pracowni, w placówce będą wykonywane kompleksowe, precyzyjne i bezpieczne dla pacjentów badania diagnostyczne, co zapewni jeszcze lepszą jakość świadczonych usług medycznych i skróci czas oczekiwania na badanie. Zakup aparatury diagnostycznej został zrealizowany ze środków przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych.

– Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces – mówi lek.med. Bożena Kozanecka, Dyrektor ds. Lecznictwa Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.

Nowo powstałą pracownię CT/MR wyposażono w najwyższej klasy, innowacyjne systemy diagnostyczne firmy Philips, umożliwiające szybką i precyzyjną diagnozę, tak bardzo istotną dla wczesnego wykrywania choroby i jej skutecznego leczenia.Rezonans magnetyczny Philips Ingenia 3.0T to pierwszy i obecnie jedyny na rynku w pełni cyfrowy system MR, zaprojektowany we współpracy z wiodącymi ośrodkami i uznanymi radiologami. Co to oznacza dla pacjenta? Przede wszystkim większą pewność diagnostyczną oraz skrócenie czasu badania do 40 proc. Pacjenci badani są krócej, a doskonałej jakości obrazy kliniczne pozwalają na precyzyjną diagnozę.

System charakteryzuje również, obok lepszej, bardziej spójnej jakości obrazu, wszechstronność kliniczna z możliwością rozszerzania funkcjonalności na nowe obszary obrazowania, także w badaniach onkologicznych całego ciała. Dzięki polepszeniu użyteczności klinicznej i przyspieszeniu obsługi pacjentów aparat ten definiuje na nowo ideę rezonansu magnetycznego.

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie dysponuje również nowoczesnym (szybkim i niskodawkowym) tomografem komputerowym Ingenuity Core. Istotną cechą aparatu jest możliwość zastosowania niższej dawki promieniowania rentgenowskiego przy zachowaniu wysokiej jakości obrazów. Ponadto system ułatwia współpracę pomiędzy radiologami a lekarzami kierującymi na badania, którzy w dowolnym czasie i miejscu mogą przejrzeć wyniki badań swoich pacjentów, uzyskanych za pomocą różnych systemów obrazowania.

– Wraz ze zmianami w opiece zdrowotnej rosną wymagania stawiane sprzętom medycznym. Poza oczekiwaniami związanymi z lepszym i szybszym wykonywaniem najczęstszych procedur rośnie również zapotrzebowanie na specjalistyczne badania diagnostyczne, zwłaszcza w onkologii i obrazowaniu całego ciała. Nasze systemy wspierają pracę klinicystów, zwiększają efektywność diagnostyczną oraz poprawiają jakość opieki nad pacjentami, co przekłada się także na optymalizację kosztów leczenia – mówi Jarosław Lange, Dyrektor Generalny Philips Healthcare w Polsce i Krajach Bałtyckich.

 

Źródło: infokrakow24.pl

Zaszczep swoje dziecko

Listopad 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

TAGI

21 listopada 2017;
9:00 - 18:00
Światowy Dzień Życzliwości
01 grudnia 2017;
0:00
Światowy Dzień Walki z AIDS
01 grudnia 2017;
1:00 - 0:59
Dni Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc
01 grudnia 2017;
1:00 - 0:59
Europejski Tydzień Autyzmu
03 grudnia 2017;
0:00
Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych
05 grudnia 2017;
0:00
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
10 grudnia 2017;
0:00
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Polityka prywatności