Wyprzedzić Smutek 2012 - program pilotowy

 

W 2012 roku przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego uruchomiony został Małopolski Program Profilaktyki Depresji pn. „Profilaktyka depresji i rozpowszechnianie postaw prozdrowotnych w obszarze zdrowia psychicznego. Program edukacyjny dla mieszkańców województwa małopolskiego".

W 2012 roku zespół składał się z 10 konsultantów. Porady odbywały się: od 12 listopada do 14 grudnia 2012 r., od poniedziałku do piątku, od godziny 16:00 do 20:00, w Krakowie, przy ul. Szewskiej 20/1 (I piętro)

Rezerwacja terminów porad profilaktycznych odbywała się za pośrednictwem sekretariatu programu, którego zadania związane były z organizacją pracy doradców oraz rejestracją zgłoszeń:

Kontakt telefoniczny: (+48) 510-518-745

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W ramach Programu rozpoczęto akcję promocyjną przez media tradycyjne (foldery i plakaty), telewizję oraz media elektroniczne.

Małopolski Program Profilaktyki Depresji był przedmiotem odcinka Magazynu Medycznego, cyklicznego programu edukacyjno-informacyjnego, emitowanego na antenie TVP Kraków. Premiera odbyła się 12 listopada 2012 o godz. 19.05 – odcinek można zobaczyć na stronie internetowej programu.

Magazyn Medyczny - "Wyprzedzić smutek" - sprawdź ryzyko depresji - cześć I - link do filmu Magazyn Medyczny - "Wyprzedzić smutek" - sprawdź ryzyko depresji - część II - link do filmu W ramach kampanii medialnej zostało wyemitowanych 20 spotów, w których aktor Radosław Krzyżowski zachęca do skorzystania z programu.