Ponowna recertyfikacja Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie

Ponowna recertyfikacja Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie

Szpital Dziecięcy ze Strzeleckiej już po raz trzeci został poddany recertyfikacji i ponownie uzyskał certyfikat na europejską normę ISO 9001:2008 z zakresu leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, programów zdrowotnych (lekowych), opieki psychiatrycznej, ambulatoryjnych świadczeń diagnostycznych kosztochłonnych i rehabilitacji leczniczej.


„Co tak naprawdę oznacza to dla pacjenta? Dzięki certyfikatowi ISO rodzice i opiekunowie dostają informację, że cały nasz zespół pracuje nad utrzymaniem wysokiego poziomu świadczonych usług. Wiąże się to z podnoszeniem kwalifikacji pracowników – dzięki temu możemy wyjść na przeciw oczekiwaniom i wymaganiom pacjentów. Angażujemy sprawdzonych dostawców i podwykonawców przez co korzystamy z nowoczesnych rozwiązań technicznych dostarczając usługi wysokiej jakości. Stale podnosimy zakres naszych możliwości diagnostycznych i leczniczych, kupujemy nowoczesne urządzenia i aparaturę medyczną – tłumaczy Stanisław Stępniewski, Dyrektor Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie – Instytucji Województwa Małopolskiego i dodaje „Wszystko to z myślą „o” i „dla” pacjenta.”

W tym roku certyfikat jakości ISO został przyznany również Małopolskiemu Centrum Rehabilitacji Dzieci „Solidarność” w Radziszowie, które od września 2016 r. znajduje się w strukturze Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie.

Żródło: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie