Porady ekspertów i opinie

Rola zespołu interdyscyplinarnego w procesie redukcji masy ciała wśród pacjentów z otyłością Wyróżniony

/ Porady ekspertów
Optymalną formą opieki nad osobami z nadwagą i otyłością jest pomoc zespołu specjalistów z różnych dziedzin: medycyny, dietetyki, rehabilitacji i psychologii. Takie podejście do problemu nadmiernej masy ciała w daje szansę, że pacjent będzie leczony w sposób kompleksowy
i zostaną osiągnięte trwałe efekty.
Osoby z nadwagą i otyłością podczas procesu odchudzania stykają się z wieloma problemami, które mogą rozwiązać przy wsparciu specjalistów- uważa prof. dr hab. n.med.Mirosław Jarosz - Dyrektor Instytutu Żywności i Zywienia w Warszawie.

Programy redukcji masy ciała skutecznym narzędziem na poprawę stanu zdrowia Polaków

/ Porady ekspertów
Powszechny problem z jakim zmaga się nie tylko służba zdrowia, ale całe społeczeństwo, to nadwaga i otyłość wśród Polaków. Zjawisko jest o tyle niepokojące, że istnieje duże prawdopodobieństwo jego sukcesywnego wzrostu. Jak temu zaradzić, z czego skorzystać, aby móc skutecznie temu przeciwdziałać? Okazuje się, że jest lekarstwo – programy skierowane do osób z problemem nadmiernej masy ciała realizowane w placówkach opieki zdrowotnej.

Leczenie żywieniowe otyłości w oparciu o Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej

/ Porady ekspertów

O narastającym problemie nadwagii i otylości w Polsce - prof. dr hab. n. med. Mirosław Jarosz - Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.
Nadwaga i otyłość należą do najczęściej spotykanych stanów patologicznych, stanowiąc ogromny problem zdrowia publicznego. Najnowsze doniesienia naukowe opublikowane w czasopiśmie „Lancet” potwierdzają, że występowanie otyłości na świecie wzrosło prawie trzykrotnie w ciągu ostatnich 40 lat ( 3,2% w 1975r. do 10,8% w 2014r. u mężczyzn i 6,4% do 14,9% wśród kobiet).

Warto działać profilaktycznie

/ Porady ekspertów

Programy profilaktyczne są bardzo ciekawe ze względu na możliwość zapobieżenia kryzysom a przynajmniej złagodzenia ich przebiegu. Doświadczenie z przeprowadzonych blisko 2500 konsultacji w ciągu pięciu lat wskazują na trzy istotne fakty

Strona 1 z 19