O programie


Lepiej zapobiegać niż leczyć – profilaktyka HPV w Małopolsce

Zakończyła się tegoroczna edycja Programu Zdrowotnego profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce. Dziewczętom z naszego regionu podano łącznie 694 dawki szczepionki, a prowadzona w ramach programu kampania informacyjno - edukacyjna dotarła do ok. 100 tys. Małopolan.


Jak rozmawiać z rodzicami na temat szczepień przeciw HPV?

Dr Hanna Czajka - autorka i koordynator Programu Zdrowotnego profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce w 2016 r.  przedstawia powody, dla których warto się szczepić przeciw HPV.


Czy zakażenia wirusem HPV to już problem społeczny?

O skuteczności szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego w  kontekście zachorowań na raka szyjki macicy mówi prof. dr hab. n. med. Paweł Blecharz - kierownik Kliniki Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii  - Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie Oddział w Krakowie. 


Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Powiat Brzeski zapraszają na bezpłatne szczepienia dla dziewcząt przeciwko zakażeniom HPV

Z bezpłatnych szczepień w ramach Programu Zdrowotnego profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce w 2016r. mogą skorzystać dziewczęta w wieku 13 lat (rocznik urodzenia 2003), zameldowane na terenie gmin: Brzesko, Dębno, Czchów, Iwkowa. Więcej informacji na www.profilaktykawmalopolsce.pl


Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Powiat Tarnowski zapraszają na bezpłatne szczepienia dla dziewcząt przeciwko zakażeniom HPV

Z bezpłatnych szczepień w ramach Programu Zdrowotnego profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce w 2016r. mogą skorzystać dziewczęta w wieku 13 lat (urodzone w 2003r.) zameldowane na terenie gmin: Pleśna, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Tarnów, Wierzchosławice, Żabno. Więcej informacji na www.profilaktykawmalopolsce.pl.


Skuteczność i bezpieczeństwo szczepień przeciw zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego HPV

Zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (Human Papilloma Virus – HPV) są bardzo częste. Blisko 80% kobiet zakaża się nim w ciągu swojego życia, z tym że do zakażenia dochodzi zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Samo zakażenie jest bezobjawowe a wirus HPV ma ok. 170 typów, z których czterdzieści zakaża narządy płciowe.


Zobacz, gdzie realizowane są bezpłatne szczepienia przeciw HPV

Wykaz podmiotów leczniczych w powiatach realizujących bezpłatne szczepienia przeciwko HPV w ramach Programu Zdrowotnego profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce w 2016r.:


Zapraszamy na konferencję „Profilaktyka – pierwszy krok do zdrowia”


Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie Stanisław Stępniewski  zapraszają na bezpłatną konferencję „Profilaktyka – pierwszy krok do zdrowia”, która odbędzie się 5 października (środa) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego (ul. Racławicka 56).

Strona 1 z 2