Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Wejdźże do internetu… z Małopolską

Czy bankowość internetowa jest bezpieczna? Czy warto kupować w sieci? I jak nie dać się nabrać na „wyjątkowe okazje” i „najlepsze promocje”? Chcesz poznać odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań? Weź udział w warsztatach w ramach „Tygodnia z internetem”, które potrwają od 19 do 25 marca 2018 r. Małopolska już po raz szósty włączyła się w tą ogólnoeuropejską kampanię.

Przez najbliższy tydzień, od 19 do 25 marca 2018 r., w całej Małopolsce będą odbywać się bezpłatne wydarzenia w ramach tegorocznej edycji kampanii „Tydzień z internetem”. Do udziału w nich zachęcamy osoby, które chcą odkryć potencjał internetu oraz rozwijać swoje umięjętności cyfrowe.

Motywem przewodnim spotkań i warsztatów będzie krytyczne myślenie. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak umiejętnie korzystać z internetu i nie dać się nabrać na fałszywe wiadomości oraz jak unikać mowy nienawiści i nadużyć w mediach społecznościowych. Poruszone zostaną też kwestie związane z cyberbezpieczeństwem oraz kodowaniem.

Z kolei w ramach zajęć przygotowanych przez Województwo Małopolskie i jego partnerów będzie można m.in. dowiedzieć się, jak bezpiecznie korzystać z internetu, w tym zwłaszcza z bankowości internetowej, zakupów w sieci, e-usług i załatwiania spraw urzędowych przez internet.

Można też będzie zostać autorem własnej strony internetowej. Warsztaty "Stwórz własną stronę internetową w Joomla" odbędą się w dniach 21 (środa) i 23 marca (piątek) 2018 r. w godz. 17.00-20.00. Poprowadzą je pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia, które należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie: 12 63 03 502. Warsztaty odbędą się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego (Kraków, ul. Racławicka 56, sala 17).

Zobacz z jakich zajęć i gdzie możesz skorzystać w Małopolsce: http://tydzienzinternetem.pl/#tydzien

„Tydzień z internetem” to ogólnoeuropejska kampania, do której każdego roku włącza się kilkadziesiąt państw organizując dla swoich mieszkańców spotkania, seminaria czy warsztaty, dzięki którym odkrywają potencjał internetu. Do tej pory w akcji w całej Europie wzięło udział ok. 900 tys. osób. Małopolska dołączyła do akcji w 2013 roku. Wspólnie z partnerami: bibliotekami publicznymi, organizacjami pozarządowymi i szkołami przygotowano wydarzenia, z których skorzystało kilka tysięcy Małopolan.

 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji