Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW JUBILEUSZU STULECIA SZPITALA im. dr. BABIŃSKIEGO

ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW JUBILEUSZU STULECIA SZPITALA im. dr. BABIŃSKIEGO

ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW JUBILEUSZU STULECIA SZPITALA 

18 i 19 maja 2018 r.

Tak jak rok temu, kiedy Konferencją „Dziedzictwo Kobierzyna” oraz  Piknikiem Rodzinnym Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie zaczynał obchody Jubileuszu Stulecia, tak też zakończy je podobnie.

W dniu 18 maja 2018 r. (piątek) serdecznie zapraszamy na konferencję  „Sto lat minęło i co dalej?”, którą poprzedzi Msza Św. w Kaplicy Szpitalnej (godz. 8.00) i odsłonięcie i poświecenie tablicy upamiętniającej Bł. Hannę Chrzanowską.

Konferencja rozpocznie się o godz. 9.30. W części pierwszej zaplanowano uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych przyznanych przez Prezydenta RP osobom  pracującym ponad 40 lat w naszym Szpitalu oraz Medali pamiątkowych dla najdłużej tu pracujących.

Następnie obchody Jubileuszu podsumuje p. dr. Damian Leszczyński a pani dr Anna Depukat Zastępca Dyrektora szpitala do spraw lecznictwa –  zaprezentuje tytułowy referat zatytułowany „100 lat Szpitala i co dalej? Dokąd zmierza nowoczesna psychiatria.?”.

Po przerwie kawowej p. dr. Łukasz Cichocki będzie mówił o roli Ośrodka Edukacji, Badań i Rozwoju jako o szansie na realizacje planów Szpitala, pani Agnieszka Fusińska–Korpik opowie o działalności edukacyjnej i podzieli się swoimi refleksjami na temat realizacji projektu „Kontakt w leczeniu”, a pan prof. dr. hab. Filip Gołkowski Dziekan Wydziału Medycyny i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego wygłosi referat „Wyzwania w nauczaniu medycyny. Miejsce praktyki klinicznej w nauce zawodu”.

Po lunchu powrócimy do spraw związanych z przyszłością Szpitala i tak pani dr. Ewa Niezgoda mówić będzie o miejscu leczenia specjalistycznego w kontekście reformy psychiatrii, a p. Mateusz Biernat  przedstawi swoje oczekiwania na przyszłość dotyczące zmian w psychiatrii i w Szpitalu z perspektywy pacjenta. Całość zakończy dyskusja plenarna.

W sobotę 19 maja  Kolejny  drugi już Piknik Rodzinny z licznymi atrakcjami: warsztatami dla dzieci i dorosłych, koncertami, prezentacjami i pokazami filmów w teatrze oraz wystawami. Będzie można kupić słodkości, zioła w doniczkach, oraz  (na kiermaszu) wyroby wykonanie w pracowniach terapii zajęciowych. Przewidzieliśmy także prezentacje potraw z naszej kuchni oraz zaprosiliśmy Foodtrucki. Będą też spacery po zabytkowym zespole szpitalno-parkowym.

Szczegóły programu na plakatach. Piknik potrwa od 10.00 do 16.00. mamy nadzieje, że  podobnie jak w ubiegłym roku pogoda dopisze. Partnerem Wydarzenia są Wodociągi Miasta Krakowa

ulotka 100 ostateczna 1100 ulotka 2strona ostateczna OK 1zaproszenie polaczone 1

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji