Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Badania dla Dzieci z Małopolskich Klubów Piłkarskich

Badania dla Dzieci z Małopolskich Klubów Piłkarskich

 

W niedzielę 20 maja 2018 r. na Stadionie Sportowym w Zabierzowie odbył się turniej piłkarski „Krakowska Metropolia Cup”, zorganizowany w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.


W trakcie Turnieju Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – Pani Sylwia Grzesiak-Ambroży przekazała na ręce Prezesów 27 klubów sportowych z 14 małopolskich gmin blisko 1000 voucherów na wykonanie kompleksowych badań z zakresu medycyny sportowej dla dzieci zrzeszonych w klubach objętych wsparciem.

Badania będą wykonywane przez lekarzy specjalistów z Krakowskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii w Krakowie. W ramach projektu kluby sportowe otrzymały również ufundowane przez Województwo Małopolskie doposażenie w postaci pakietów piłkarskich składających się z piłek i pachołków treningowych. Podczas niedzielnych zawodów, zwycięskie drużyny zostały odznaczone nagrodami w postaci pucharów i dyplomów.

Turniejowi towarzyszył piknik rodzinny na świeżym powietrzu. Patronat nad wydarzeniem objął Przewodniczący Sejmowej Komisji Fizycznej, Sportu i Turystyki - Ireneusz Raś. 

 

 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji