Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Szpital w Jaroszowcu ma nowego patrona Edmunda Wojtyłę

Szpital w Jaroszowcu ma nowego patrona Edmunda Wojtyłę

„Wasze zdrowie pod naszą troskliwą opieką”

Misją Szpitala jest zapewnienie wszystkim pacjentom profesjonalnej opieki medycznej  w oparciu o wieloletnią tradycję placówki, zgodnie z najlepszymi standardami w leczeniu i rehabilitacji chorób układu oddechowego,  w przyjaznej atmosferze, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów etycznych.

Placówka w Jaroszowcu w ostatnich latach ustawicznie się zmienia, nie tylko zmieniła nazwę na Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji ale również ma nowego Patrona, którym został Edmund Wojtyła brat papieża Jana Pawła II, który był lekarzem.

Szpital w Jaroszowcu swoją działalność rozpoczął w 1936 roku, pierwotnie jako prewentorium, później sanatorium dla pacjentów chorych na gruźlicę. Od 1984 roku specjalizuje się w leczeniu chorób płuc. Obecnie prowadzi także leczenie w zakresie rehabilitacji: płuc i ogólnej. Patron placówki, Edmund Wojtyła był lekarzem, który zmarł w wieku zaledwie 26 lat na szkarlatynę, którą zaraził się lecząc chorą pacjentkę. Dla młodszego o 14 lat brata Karola był mentorem i opiekunem, towarzyszem jego górskich wycieczek. Już jako papież, Jan Paweł II przez cały okres swojego pontyfikatu na biurku w Watykanie trzymał pamiątkę po starszym bracie – jego stetoskop.

 

Zapraszamy do zapoznania się z filmem o Wojewódzkich Podmiotach Leczniczych !

 DSC 80481000xDSC 79241000xDSC 81171000xDSC 80551000x

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji