Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych w Subregionie Tarnowskim – Powiat Dąbrowski

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych w Subregionie Tarnowskim – Powiat Dąbrowski

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych w Subregionie Tarnowskim – Powiat Dąbrowski

W ramach obchodów Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, na terenie Powiatu Dąbrowskiego miały miejsce następujące wydarzenia:

8 maja 2018 roku uroczyście rozpoczęto Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych
w powiecie dąbrowskim. W stolicy powiatu zgromadziło się ponad 300 osób, które po wspólnej modlitwie udały się ulicami Dąbrowy Tarnowskiej w kolorowym
i rozśpiewanym Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych.
W tym szczególnym wydarzeniu wzięły udział wszystkie placówki i stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu powiatu dąbrowskiego, dyrektorzy powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych, jak również uczniowie wszystkich szkół podstawowych z Dąbrowy Tarnowskiej, wolontariusze ze szkół średnich oraz mieszkańcy powiatu.

Po Marszu Godności uczestnicy udali się do Auli Domu Katechetycznego, gdzie Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz Agnieszka Anioł-Głuszek dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej dokonali oficjalnego otwarcia Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w subregionie tarnowskim. Do zebranych zwrócił się również Marcin Ślusarski  przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, który pogratulował wszystkich działań samorządu powiatowego.

W program inauguracji tych szczególnych dni wpisał się także występ artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz wspólne śpiewanie z zespołem Filii Dei.

10 maja 2018 roku odbył się Integracyjny Festiwal Form Scenicznych.

W Integracyjnym Festiwalu Form Scenicznych wystąpili wychowankowie  placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Artyści wspierani byli przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz członków organizacji. .

Jako pierwsi na deskach Dąbrowskiego Domu Kultury wystąpili wychowankowie trzech placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych w Kupieninie, a więc Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Kupieninie,   Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Kupieninie oraz Niepubliczną Szkołę Specjalną Przysposabiającą do Pracy również z siedzibą w Kupieninie. Wychowankowie placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie „Przyjazny Świat” przygotowali wraz z wolontariuszami Zespołu Szkół w Bolesławiu spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami”.

Drugie, pełne humoru przedstawienie pod tytułem „Miś” zaprezentowali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy we współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie.

Następnie scena należała do podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy.  Spektakl pt. " W Warzywowie", na podstawie wiersza Jana Brzechwy "Na straganie" przygotowali z seniorami ze Stowarzyszenia Klub Seniora "Sami Swoi" z Olesna był niezwykle żywiołowy.

Tegoroczny festiwal zakończył się „Weselem Góralskim”. Tradycyjne góralskie zwyczaje i obrzędy w zabawny sposób przedstawili podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej pokazali jak wygląda „Wesele Góralskie”.  

Uczestnicy festiwalu, zostali nagrodzeni nie tylko głośnymi brawami, ale i również okolicznościowymi podziękowaniami i pucharami.

15 maja 2018 roku odbył się piknik integracyjny, który zakończył obchodzone w tym roku w powiecie dąbrowskim Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych subregionu tarnowskiego. Wzięło w nim udział blisko 200 podopiecznych z placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych. W trakcie pikniku nie zabrakło dobrej zabawy
z wodzirejami, a przede wszystkim integracji. Była to również okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami i kierownictwem i kadrą wszystkich placówek prowadzonych przez bardzo aktywnie działające stowarzyszenia na terenie powiatu na rzecz osób niepełnosprawnych.

Bardzo licznie zgromadzonych przed dworkiem w zespole dworsko-parkowym w Brniu powitali: Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz Agnieszka Anioł – Głuszek dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. Dokonali oni również podsumowania Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w naszym powiecie i zaprosili do wspólnej zabawy.

 

Zobacz pełną galerię TU 

     

 👉 G

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.M2M10M12M13M16M20M21DSC 8888 55599e0bDSC 8962 08501bbdDSC 9044 36c405ebDSC 9127 f1b93d38DSC 9232 b6957339DSC 9213 4d41a84aDSC 9257 cfee0594

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji