Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

„Kocham Kraków z Wzajemnością – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”.

„Kocham Kraków z Wzajemnością – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”.

Na Rynku Głównym w Krakowie w dniu 8 czerwca 2018 r., o godz. 11.30 po raz dziewiętnasty będziemy mogli uczestniczyć w święcie osób niepełnosprawnych – Tygodniu Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”.

Podczas Inauguracji będzie można podziwiać występy teatralne, taneczne i wokalne oraz kiermasze z własnymi pracami przygotowane przez WTZ. Dodatkowo w tym roku będzie można wziąć udział w loterii pod warunkiem udziału we wszystkich zabawach związanych ze sportem m.in.: Turniej Piłki Nożnej Niewidomych „Blind Football Kraków Cup 2018, Goalball – piłka toczona niewidomych, laserowe strzelectwo dźwiękowe oraz boisko do koszykówki. Podczas pikniku można również skorzystać z takich atrakcji jak: plener pod niebem Krakowa, Baza Górska – Stowarzyszenie „Nie Widzę Przeszkód”, warsztaty rękodzielnicze, warsztaty „Savoir vivre w otoczeniu ludzi z niepełnosprawnością, warsztaty bębniarskie, stoisko z koszem balonu na ogrzewane powietrze dostosowany do osób niepełnosprawnych na wózkach. Dla dzieci strefa Historyland , kącik zabaw dla „maluchów” z dużymi klockami LEGO, animacje, rysowanie budowli na podstawie makiet związanych z historycznymi miejscami Polski.

Gwiazdą tego wieczoru będzie Zespół Raz Dwa Trzy, który zagra o godz. 20:00.

„Kocham Kraków” to przedsięwzięcie podczas, którego osoby niepełnosprawne przez cały tydzień rywalizują w różnych dyscyplinach sportowych – pływaniu, bieganiu, piłce nożnej, tenisie stołowym, wioślarstwie halowym, kajakarstwie, wspinaczce czy strzelectwie bezwzrokowym. Prezentują swoje osiągnięcia artystyczne: wokalne, taneczne, teatralne, które są nie mniejsze niż ich pełnosprawnych rówieśników. Będziemy wspólnie poznawać historię Krakowa, jego zabytki i eksponaty zgromadzone w muzeach, poznamy nasze miasto od strony kultury – teatry, kina, wystawy.

Więcej informacji: http://www.kochamkrakow.com.pl/ 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji