Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Internetowe zgłoszenia na Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia 2018

Internetowe zgłoszenia na Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia 2018

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że Samorząd Województwa Małopolskiego wraz  z Gminą Miejską Kraków już po raz piąty będzie organizatorem społecznej akcji profilaktycznej pn. Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Podczas trwającego tygodnia wydarzeń, podmioty lecznicze z terenu całej Małopolski w dowolnie wybrane dni “otwierają swoje drzwi”, umożliwiając osobom zainteresowanym nieodpłatnie wykonanie badań profilaktycznych, skorzystanie z porad specjalistów w różnych dziedzinach medycyny oraz udział w wykładach o tematyce prozdrowotnej.

Tegoroczne Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia odbywać będą się w dniach od 24 do 30 września 2018 roku. Akcji towarzyszyć będzie impreza plenerowa na Rynku Głównym w Krakowie (29 września br.) podczas którego podmioty będą prezentować aktywnie swoją działalność leczniczą oraz konferencja tematyczna (26 września br.).

Główną ideą przyświecającą organizowanemu świętu profilaktyki jest zwrócenie uwagi Małopolan na znaczenie regularnego przeprowadzania badań profilaktycznych, które pozwalają na wczesne wykrycie choroby i wdrożenie właściwego postępowania leczniczego.

Naszym celem jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom społecznym i umożliwienie Mieszkańcom identyfikacji podmiotów lecznicznych będących liderami profilaktyki w Małopolsce, które oprócz pełnienia ważnej roli świadczeniodawcy w sektorze usług medycznych, realizują także dobre praktyki dotyczące promocji zdrowia, docierając jak najbliżej pacjenta oraz jego rodziny. Mając świadomość, że w trakcie całego roku kalendarzowego podejmują Państwo szereg działań promujących zdrowie i profilaktykę wierzymy, że skuteczne efekty zostaną osiągnięte zwłaszcza wtedy jeśli w świadomosci Mieszkańców zostanie utwalony przekaz, że jesień w Małopolsce to czas, w którym warto podjąć aktywność dla wzmocnienia zdrowia. Ufamy, że informacja o wspólnej akcji profilaktycznej płynąca z wielu placówek regionu, której towarzyszy kampania w mediach, przyczyni się do jak największej frekwencji Małopolan.

Tym samym Państwa udział w Małopolskich Dniach Profilaktyki Zdrowia, będzie stanowić doskonałą okazję do promowania własnej jednostki jako aktywnego podmiotu, działającego w obszarze profilaktyki zdrowotnej, otwartego dla każdego człowieka i wspierajacego poprawę stanu zdrowia lokalnej społeczności. Podmioty lecznicze uczestniczące  w przedsięwzięciu, będą miały okazję do promowania swojej działalności na stronie internetowej wydarzenia.

Zapraszamy Państwa do wypełnienia dostępnego poniżej formularza zgłoszeniowego i odesłania go w formie elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 3 września 2018 roku włącznie.

Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia zostanie do Państwa przesłany elektroniczny link aktywacyjny, który umożliwi przekazanie dalszych szczegółów organizacji wydarzenia w Państwa jednostce.

Telefon kontaktowy w sprawie to 12 6303 253 (Departament Zdrowia i Polityki Społecznej UMWM).

Serdecznie zapraszamy!

 Formularz Zgłoszenia na MDPZ 2018 - pobierz formularz

 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji