Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Zaszczep dziecku bezpieczeństwo!

Zaszczep dziecku bezpieczeństwo!

Zaszczep dziecku bezpieczeństwo – rusza kampania promocyjna

Szczepionki chronią dzieci przed groźnymi bakteriami. I choć wzbudzają wiele emocji, niezaprzeczalnym jest fakt, że są najskuteczniejszą formą ochrony przed niebezpiecznymi chorobami oraz następującymi po nich powikłaniami. By upowszechnić wiedzę na temat szczepień ochronnych oraz przekonać do nich tych niezdecydowanych, Województwo Małopolskie po raz kolejny rusza z kampanią społeczną. Start 1 września 2018 roku.

Odpowiedni fotelik samochodowy, wózek z atestem, bezpieczne zabawki, najlepszej jakości żywność czy sprawdzone kosmetyki pielęgnacyjne – o tym zazwyczaj w pierwszej kolejności myślą rodzice przygotowując wyprawkę dla swoich pociech. O czym jednak należy pamiętać w pierwszej kolejności? I co tak naprawdę zapewni bezpieczeństwo naszym maluchom? To bez wątpienia szczepienia, zarówno te obowiązkowe, jak i zalecane, które chronią dzieci przed wieloma groźnymi chorobami zakaźnymi.

- Kampania Województwa Małopolskiego ma na celu uświadomienie społeczeństwu, jak ważna jest profilaktyka, która chroni nas i nasze dzieci przed niebezpiecznymi chorobami oraz następującymi po nich groźnymi powikłaniami. Osobiście apeluję do rodziców – zaszczepcie swoje dzieci – mówi wicemarszałek Wojciech Kozak, odpowiedzialny w województwie za obszar zdrowia.

Od 1 września w całym województwie rusza kampania Zaszczep dziecku bezpieczeństwo. Jest to przedsięwzięcie, dzięki któremu wiedza na temat szczepień ochronnych trafi do szerszego grona odbiorców, zwłaszcza tych najbardziej zainteresowanych, czyli do rodziców, dziadków czy kobiet w ciąży. Edukacja oraz propagowanie rzetelnej wiedzy wśród społeczeństwa przyczyni się do wzrostu świadomości społecznej na temat tak ważnej roli szczepień ochronnych, co w konsekwencji pozwoli podnieść odporność wśród mieszkańców Małopolski.


Kampania będzie obejmować działania outdorowe w formie billboardów, kampanię internetową, a także reklamy, które zobaczymy na krakowskich tramwajach, ulotkach czy plakatach. Ponadto przygotowano spot promocyjny, który będzie wyświetlany w placówkach medycznych, mediach społecznościowych i w komunikacji publicznej oraz spot radiowy. Także na chodnikach zobaczymy „graffiti”, które będzie nam przypominać o jakże ważnych szczepieniach.

czytaj więcej...

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji