Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Kolejna grupa uczestników rozpoczyna walkę z nadwagą i otyłością

W dniu 31 sierpnia 2018 r. w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem rozpoczęła zajęcia II grupa uczestników kolejnej edycji programu "Zapobieganie nadwadze i otyłości wśród mieszkańców województwa małopolskiego".

Powszechność zjawiska nadwagi i otyłości w naszym społeczeństwie spowodowały, że Szpital nasz już od 2016 r. realizuje kolejne programy, mające na celu redukcję masy ciała i upowszechnienie zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.
W tym roku już 54 osoby skorzystały z porad psychologicznych i dietetycznych, konsultacji lekarskich i ćwiczeń rehabilitacyjnych  w basenie i na sali gimnastycznej.Teraz przyszedł czas na zajęcia II grupy, liczącej także 54 osoby. Zajęcia trwać będą 12 tygodni. W tym czasie uczestnicy zostaną objeci kompleksowym wsparciem i opieką specjalistów.

Średnia redukcja masy ciała wśród uczestników pierwszej grupy wyniosła 7,4 kg, a rekordzistce udało się zrzucić aż 18 kg.

Uczestnikom życzymy wytrwałości i optymizmu przez czas trwania programu oraz zadowolenia z osiągniętych wyników i wypracowanych nowych nawyków żyweiniowych.

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji