Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Centrum Macierzyństwa i Medycyny Kobiet OTWARTE!

Centrum Macierzyństwa i Medycyny Kobiet OTWARTE!

 

Po blisko 9 miesiącach prac modernizacyjnych w dniu 25 września  w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. uroczyście zostały  oddane do użytkowania pomieszczenia Oddziałów oraz Gabinetów Konsultacyjnych świadczących opiekę w zakresie ginekologii, położnictwa oraz neonatologii. 

W uroczystości udział wzięli Pan Jacek Krupa Marszałek WM, Wojciech Kozak Wicemarszałek WM,Minister Józefa Szczurek –Żelazk oraz konsultant krajowy Zbigniew Kojs. Projekt pn. „Uruchomienie Małopolskiego Centrum Macierzyństwa i Medycyny Kobiet” zrealizowano z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach RPO WM na lata 2014-2020 oraz przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Prace budowlano-modernizacyjne wraz z rozbudową objęły powierzchnię ponad 2,4 tys. m² na której rozlokowane będą kolejno oddziały Ginekologii z Ginekologią Onkologiczną, Położnictwa oraz Neonatologii, które łącznie dysponować będą liczbą 54 łóżek szpitalnych.

Wartość inwestycji 15,75 mln zł, w tym środki z RPO WM na lata 2014-2020 12,00 mln zł, środki z budżetu WM 0,75 mln zł.

 /IMG_1771.JPG

IMG_1834.jpg

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji