Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

XIV Małopolskie Spotkanie Rodzin Adopcyjnych już za nami

Pierwsza niedziela grudnia stała się już tradycyjnym świętem rodzicielstwa adopcyjnego. Także, w tym roku w dniu 2 grudnia 2018 r. odbyło się XIV Małopolskie Spotkanie Rodzin Adopcyjnych pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. W organizację uroczystości jak co roku zaangażowało się wiele osób: Rodziny, Wolontariusze i Przyjaciele „Dzieła Pomocy Dzieciom”.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji rodzin adopcyjnych w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów.  Oprawę muzyczną  zapewnił żeński Chór  Akademicki UJ „Camerata Jagiellonica”  pod dyrygenturą Janusza Wierzgacza. Jak co roku w auli im. G. Piramowicza SJ Akademii Ignatianum do  uczestników skierowali swoje słowa – Dyrektor Ośrodka Adopcyjnego „Dzieło Pomocy Dzieciom” - Pani Katarzyna Mader, która powitała wszystkich gości, a także Pan Robert Kowalski, który odczytał listy od Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz innych zaproszonych gości.

Część edukacyjną poprowadził w tym roku Pan Krzysztof Tyralik z bardzo ciekawym wystąpieniem  pod tytułem „Kocham, więc wychowuję” oraz rodzice adopcyjni trójki dzieci, którzy dali swoje świadectwo 15 – letniego stażu adopcyjnego.  W części artystycznej uczestnicy mogli podziwiać kunszt aktorski Pana Andrzeja Roga, aktora Teatru Stu, który „powrócił do początków” recytując fragmenty Historii filozofii po góralsku Ks. J. Tischnera.  Wyjątkowy charakter spotkania wprowadził, także kwartet „Muzyczni Oprawcy” z muzyką filmową oraz tradycyjną kolędą.

Dzieci mogły cieszyć się spotkaniem ze św. Mikołajem oraz specjalnie dla nich przygotowanymi atrakcjami pod czujną opieką  wolontariuszy Fundacji Dzieło Pomocy Dzieciom Ruperta Mayera oraz Akademii Ignatianum.

Na stołach na wszystkich gości czekały  smakołyki. Uczestnicy wydarzenia mogli nabyć ręcznie robione ozdoby choinkowe oraz  ciekawą literaturę dla dzieci w różnym wieku przekazaną przez Wydawnictwo Znak. Dochód z kiermaszu i cegiełek przeznaczony został na wsparcie działalności Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera.

Na zakończenie wszyscy goście zostali obdarowani piernikowymi aniołkami z życzeniami świątecznymi, wypiekanymi i pakowanymi przez dzieci i wychowawców w Żmiącej i na Rajskiej.

 

DPD 4.jpg

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji