Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Konferencja w Nowym Sączu dotycząca uzależnień od hazardu

Informacja o kolejnej bezpłatnej konferencji z cyklu:  „Hazard - nowe wyzwanie i zadanie dla Małopolski -problemy, zagrożenia, pomoc”


Problem hazardu staje się jednym z największych problemów społecznych, niosącym negatywne skutki, jak wykazują badania - w szczególności w stosunku do dzieci i młodzieży, stąd też koniecznym staje się włączenie do realizacji działań z obszaru profilaktyki także i tych zagadnień.

Dotychczas zorganizowane konferencje i seminaria w Krakowie wskazują na ogromne zainteresowanie tematyką  zagrożenia hazardem wśród dzieci i młodzieży, co z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny staje się niezwykle aktualnym  i  pilnym problemem i nabiera znaczenia.

Celem głównym działań jest zwiększenie poziomu wiedzy nt. rozwijającego się problemu uzależnienia od hazardu, a także uwrażliwienie osób zajmujących się problematyką uzależnień na zagrożenia związane z hazardem.

W związku z tym proponujemy włączenie tychże działań w gminne programy profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom w roku 2015 jako jedne z filarowych działań wobec młodzieży.

Zapraszamy  na konferencję połączoną z seminarium, która odbędzie się w dniu 24 czerwca br. w Nowym Sączu- Bursa Księży Jezuitów im. ks. Władysława Gurgacza SJ ul. Św. Ducha 12 (sala konferencyjna – parter). Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.

Konferencja adresowana jest w szczególności do: Pełnomocników gminnych ds. profilaktyki uzależnień, Członków GKRPA, przedstawicieli samorządów odpowiedzialnych za edukację, przedstawicieli Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Policji, Straży Miejskich, OPS, PCPR, poradni leczenia uzależnień, organizacji pozarządowych, przedstawicieli innych Instytucji zajmujących się statutowo problematyką profilaktyki uzależnień.

Jest to już w tym kwartale druga z konferencji dla samorządów gminnych Małopolski, tym razem dla uczestników z powiatów:  brzeskiego, dąbrowskiego, gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, m. Nowy Sącz, tarnowskiego, m. Tarnów.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Ministra Zdrowia i współfinansowany jest ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.

Wszelkie zapytanie odnośnie konferencji proszę kierować na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numer telefonu: 883-281-004.
Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 17 czerwca br.do godziny 15:00.

Udział w konferencji i seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty materiałów szkoleniowych, dydaktyczne, wynajęcia sal, wyżywienia. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc przewidujemy możliwość udziału max. 2 przedstawicieli jednej instytucji, a o udziale w konferencji i seminarium decydować będzie kolejność zgłoszeń. Do dyspozycji Gości udostępniony będzie pobliski parking szkolny.

Do pobrania:
1. Program konferencji i seminarium
2. Karta zgłoszenia

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji