Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Zapraszamy na Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia!

 W dniach od 18 do 24 września 2017 roku na terenie Województwa Małopolskiego odbywają się Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia. Jest to wspólna społeczna akcja profilaktyczna Województwa Małopolskiego oraz Gminy Miejskiej Kraków.
W trakcie jej trwania placówki medyczne z Krakowa i wybranych miast Małopolski w ciągu jednego tygodnia otwierają swoje „drzwi” i oferują pacjentom nieodpłatnie badania profilaktyczne, wykłady edukacyjne i porady specjalistów medycznych.
 
W tym roku ponad 25 jednostek opieki zdrowotnej z terenu Krakowa i innych miast Województwa Małopolskiego (Brzesko, Chrzanów, Krzeszowice, Maków Podhalański, Miechów, Nowy Sącz, Proszowice, Rabka Zdrój, Radziszów, Tarnów, Tuchów, Zakopane) udostępnia ponad 5,1 tys. miejsc dla mieszkańców regionu.
Głównym celem akcji jest upowszechnianie profilaktyki zdrowia wśród mieszkańców regionu poprzez korzystanie z nieodpłatnych badań profilaktycznych oraz motywowanie do dbania o zdrowy styl życia.
W ramach Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia osoby zainteresowane mają możliwość wykonania bezpłatnie podstawowych badań profilaktycznych:
- 23 września 2017 roku (sobota) na Rynku Głównym w Krakowie w godzinach 10:00-16:00 w trakcie plenerowej imprezy profilaktycznej, gdzie ponad 20 podmiotów leczniczych i organizacji promujących zdrowy tryb życia będzie oferować uczestnikom m.in. porady i konsultacje z zakresu ochrony zdrowia
- 18-24 września 2017 roku – podczas trwania Tygodnia Profilaktycznego w Małopolsce w ponad 25 placówkach - w Krakowie oraz wybranych miastach Województwa Małopolskiego.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Małopolski do wzięcia udziału w oferowanych wydarzeniach w ramach Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia!
Szczegółowa informacja o badaniach jest dostępna na naszej stronie internetowej oraz pod numerem Całodobowej Informacji Medycznej: 12 661 22 40661 22 40

Mamy nadzieję, że wspólna społeczna akcja profilaktyczna, do której włączyły się jednostki medyczne z całej Małopolski, pozwolą nam wszystkim pamiętać, że jesień w Małopolsce to czas, w którym warto podjąć aktywność dla wzmocnienia zdrowia i podjęcia działań profilaktycznych!
 
 
Aby obejrzeć listę badań Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia proszę nacisnąć plakat znajdujący się po lewej stronie.

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji