Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

„Obraz w pigułce”, czyli studenci ASP dla Szpitala św. Ludwika

Uroczystego odsłonięcia obrazu dokonali Dyrektor Szpitala Stanisław Stępniewski oraz inicjator projektu dr Marcin Kowalik z ASP

Tegoroczny motyw przewodni dzieła to GRA. Prace dzieci nawiązywały nie tylko do współczesnych komputerowych gier, ale również do klasycznych planszówek – mówi Anna Motyka z UBS Kraków, partnera projektu.

Projekt „Obraz w Pigułce” zainaugurowały warsztaty z pacjentami naszego szpitala, przeprowadzone przez wolontariuszy z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W trakcie zajęć dzieci wykonywały prace rzeźbiarskie z plasteliny, które trafiły do pracowni ASP. Wszystkie rzeźby musieliśmy zespolić ze sobą, a było ich około 30 – opisuje dr Marcin Kowalik. W tworzeniu naszego projektu pomógł nam ekspert od gier – dodaje.

To już 6 edycja projektu. Do tej pory tematami powstałych prac były: "Za moim oknem", "Mój ogród", "Kosmos", "Wony świat" oraz "Słońce".

 

{gallery}gallery1301{/gallery}

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji