Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

XVIII Tydzień Osób Niepełnosprawnych

Z roku na rok przedsięwzięcie rozrastało się, by w 2011 objąć swoim zasięgiem całe województwo małopolskie. Przystąpienie do współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego spowodowało, że nie tylko Kraków kochał z wzajemnością niepełnosprawnych, ale i w innych miastach osoby z niepełnosprawnością miały swoje święto, a do nazwy Tygodnia dodano Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych.
Nie inaczej będzie i w tym roku. Kraków od 30 maja przez siedem dni będzie promował osiągnięcia i kunszt osób niepełnosprawnych, ich artyzm i determinację, ale nade wszystko integrację.
Co zobaczymy? 30 maja Inauguracja XVIII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością” – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych – na scenie występy integracyjnych grup artystycznych, koncert „Ptaki latają po niebie” w wykonaniu artystów scen krakowskich wspólnie z artystami niepełnosprawnymi, na płycie Rynku kiermasz prac uczestników warsztatów terapii zajęciowej, pokazy Blinde Football’u, mistrzostwa Krakowa w wioślarstwie halowym, plener malarski „Pod niebem Krakowa”. 
1 czerwca Integracyjny Lotniczy Dzień Dziecka we współpracy z Muzeum Lotnictwa. Liczne atrakcje dla naszych milusińskich – zwiedzanie muzeum, konkursy, dmuchańce, kino, klejenie modeli, balon na uwięzi i wiele, wiele innych.
Sportowa rywalizacja – bieg papieski i przejazdy tandemowe na Błoniach pn. „Śladami Świętego Jana Pawła II”, Integracyjny Bieg na Groblach, Spływ kajakowy, integracyjny turniej piłki nożnej, zawody pływackie „Krakowskie Fale”, zawody sportowców na wózkach, mityng lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego.
W trakcie Tygodnia będą również warsztaty edukacyjne, bogata oferta kulturalna – zwiedzanie krakowskich muzeów, sztuki teatralne, wycieczki krajoznawcze oraz mecz Wisły Kraków z Bruk Betem Nieciecza o mistrzostwo Lotto Ekstraklasy z audio deskrypcją.
Na zakończenie Festyn nad Wisłą - Przystań Kolejowego Klubu Wodnego 1929 ul. Księcia Józefa 24a, Zawody Wspinaczkowe Osób Niepełnosprawnych, przejazdy statkiem, nauka pływania na kajakach i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji.

Start 30 maja, wtorek godz. 10.00 Rynek Główny w Krakowie. Przyjdź, zobacz, że można więcej.

{gallery}gallery1310{/gallery}

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji