Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Najlepsi Polscy Ratownicy Medyczni Będą Rywalizować w KrakowieMistrzostwa Polski to podsumowanie odbywających się w ciągu całego roku eliminacji regionalnych. Do Krakowa przyjechali więc najlepsi z najlepszych - prawie 50 załóg z całej Polski, a także goście ze Lwowa.

- Zawody mają charakter rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim są to ćwiczenia praktyczne, odzwierciedlające realne zdarzenia z codziennej pracy – podkreśla Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. – To zarazem doskonalenie umiejętności, a tym samym możliwości skutecznego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia pacjentów.

Zadania to symulacje wypadków i nagłych zachorowań ze wszystkimi komplikacjami, jakie zwykle w takich sytuacjach pojawiają się w życiu. Oceniana jest więc nie tylko wiedza medyczna, ale też sprawność w znalezieniu rozwiązania trudnych sytuacji, umiejętność udzielenia wsparcia psychologicznego poszkodowanym, odporność na stres i zmęczenie, a także współpraca z innymi służbami.

Mistrzostwa w Krakowie będą trwały cztery dni, podczas których zespoły będą musiały wykonać około 10 zadań. Podczas części z nich będziemy sprawdzać głównie wiedzę merytoryczną, ale spora część ćwiczeń to będą odbywające się w terenie symulacje rzeczywistych zdarzeń i wypadków. Zaplanowano – jak zwykle podczas zawodów ratowniczych, również zadania nocne. Jednym z trudniejszych, ciekawszych i bardziej widowiskowych elementów będzie symulacja zdarzenia masowego, z udziałem wielu poszkodowanych.

CO MOŻESZ ZOBACZYĆ

AKCJA RATUNKOWA PODCZAS KATASTROFY – symulacja akcji ratunkowej podczas zdarzenia masowego. Czwartek, 21 września 2017 r., godz. 12. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, al. Jana Pawła II 39. Aby zobaczyć zawody, trzeba wykupić bilet wstępu do muzeum.

POKAZY W RAMACH MAŁOPOLSKICH DNI PROFILAKTYKI ZDROWIA

SOBOTA, 23 września 2017 r., Rynek Główny w Krakowie

Godz. 10-16: pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy.

Godz. 11 – parada ambulansów: karetki z całej Polski przejadą przez Kraków na Rynek Główny.

Godz. 12 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w XVI Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym.

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji