Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

 XII Małopolskie Spotkanie Rodzin Adopcyjnych

XII Małopolskie Spotkanie Rodzin Adopcyjnych

Mszę św. w intencji rodzin adopcyjnych w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów, która tradycyjnie rozpoczyna obchody Małopolskich Spotkań Rodzin Adopcyjnych, celebrował Jego Ekscelencja Ksiądz  Arcybiskup Marek Jędraszewski oraz księża jezuici Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. W swojej homilii Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup skierował do rodziców adopcyjnych wiele ciepłych słów, doceniających dzieło rodzicielstwa adopcyjnego, doceniające otwartość serca i gotowość na trud wychowania przysposobionego dziecka. Msza św. miała także piękną oprawę muzyczną w wykonaniu Krakowskiego  Chóru Akademickiego pod dyrygenturą Janusza Wierzgacza oraz Pana organisty Szymona Jarosza. Po mszy św. odbył się krótki koncert  w wykonaniu chóru.

Następnie w auli im. G. Piramowicza SJ Akademii Ignatianum do  uczestników skierowali swoje słowa – Dyr. Ośrodka Adopcyjnego „Dzieło Pomocy Dzieciom” Pani Katarzyna Mader, która powitała wszystkich, a następnie Państwo Maria i Robert Kowalscy i Pan Tomasz Ignac, podzielili się swoim  bogatym, wieloletnim doświadczeniem w roli rodziców adopcyjnych oraz przemyśleniami na temat rodzicielstwa adopcyjnego. Wystąpiła także Pani Poseł Barbara Chrobak i lekarz pediatra Pani Aleksandra Komarow, która sygnalizowała temat  możliwości wykorzystania terapii komórkami macierzystymi w leczeniu różnych schorzeń np. FAS czy autyzmu.

Ciepłe słowo do uczestników wygłosiła Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Pani Sylwia Grzesiak – Ambroży, która przeczytała również list od Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy skierowany do organizatorów i uczestników XII Małopolskich Spotkań Rodzin Adopcyjnych.

Odczytano również list od Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego, oraz listy od Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka i Przewodniczej Sejmiku Województwa Małopolskiego Pani Urszuli Nowogórskiej.

Dla dorosłych i dzieci organizatorzy przygotowali liczne atrakcje: występy Wiktorii i Daniela wraz z ich mamą oraz Pana Karola Dziedzica – laureata The Voice of Poland, który w pierwszy dzień Adwentu wprowadził wszystkich
w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na najmłodszych czekały sale z zabawami – malowanie twarzy, zajęcia z robotyki, piłka nożna na sali gimnastycznej, warsztaty robienia biżuterii, gry planszowe i inne. Wśród dzieci przechadzał się także Św. Mikołaj rozdając prezenty.

Spotkanie było doskonałą okazją do  nieformalnych, pełnych serdeczności corocznych spotkań przyjaciół i znajomych przy ciastku i kawie, a także okazją do spotkań osób dopiero rozważających przysposobienie lub oczekującymi na dziecko z tymi, którzy już wychowują swoje pociechy. Ciepły nastrój dopełnił kiermasz z pięknymi  akcentami świątecznymi, książkami dla dzieci, z którego dochód przeznaczony jest na wsparcie Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera.

 

 

 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji