Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Uroczyste zakończenie programu "Zapobieganie nadwadze i otyłości wśród mieszkańców województwa małopolskiego"

W dniu 5 grudnia 2017 r. w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem dokonano uroczystego zamknięcia  i podsumowania programu „Zapobieganie nadwadze i otyłości mieszkańców województwa małopolskiego”.

Program ten, trwający od czerwca do listopada 2017 r.  finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego, realizowany był w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa  Małopolskiego. Uczestniczyło w nim ponad 120 mieszkańców Subregionu Podhalańskiego. Średni wynik redukcji masy ciała wyniósł 5 kg, a rekordzistka odnotowała 21 kg.

W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu uczestników programu oraz przedstawiciele Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie dr Agnieszka Jarosz oraz mgr Barbara Wojda. Z zebranymi sercem była Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Pani Sylwia Grzesiak-Ambroży, która w  liście, odczytanym przez Dyrektor Szpitala,  doceniła dokonania uczestników oraz życzyła im na przyszłość podobnej wytrwałości.

Uroczystość była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między uczestnikami, wysłuchania przedstawionego przez Dyrektor Krystynę Walendowicz podsumowania, w tym także statystycznego, a także wysłuchania  prelekcji przedstawicieli Instytutu Żywności i Żywienia. Miłym akcentem spotkania było wręczenie cennych nagród rzeczowych uczestnikom, którzy odnotowali najwyższe wskaźniki redukcji masy ciała oraz osobom najbardziej aktywnym. Wszyscy uczestnicy otrzymali, także certyfikat udziału w Programie. Po  6 i 12 miesiącach od zakończenia Programu uczestnicy wypełnią ankietę, w której przekażą informację, o tym jak po zakończeniu Programu funkcjonują w swoim środowisku oraz czy wykorzystują zdobytą w Programie wiedzę na temat zdrowego żywienia i utrzymywania aktywności fizycznej.

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji