Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Emilka i Michał - pierwsze bliźniaki w 2016 roku

 

Tegorocznego sylwestra Monika Komenda zapamięta do końca życia. Tuż po północy urodziła w Krakowie bliźnięta – Michała i Emilkę. Dziewczynka, która waży 2,44 kg i mierzy 47 cm, przyszła na świat minutę po północy. Chwilę później urodził się jej braciszek – 2,17 kg i 50 cm. W poniedziałek dzielną mamę i dzieci odwiedzili w szpitalu marszałek Jacek Krupa i wicemarszałek Wojciech Kozak.

- Cieszymy się z każdego nowego Małopolanina. Szczególnie wtedy, gdy to szczęście jest podwójne. Pierwszym bliźniętom w naszym województwie życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, a rodzicom – samych radości i pociechy z dzieci – mówił marszałek Jacek Krupa, wręczając z wicemarszałkiem Wojciechem Kozakiem mamie bliźniąt czek na 2 tys. zł.

Pierwsze bliźnięta w Małopolsce mają rodzeństwo – w domu czeka na nich siostra i brat. Rodzina mieszka pod Krakowem, w gm. Iwanowice. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku w Małopolsce urodziło się ok. 34 tys. niemowląt.


Źródło: www.malopolskie.pl

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji