Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Niebieska iluminacja w Krakowie w Światowy Dzień Autyzmu

Jak mówi Urszula Gurba dyrektor Centrum Autyzmu w Krakowie, wszystko po to żeby zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację osób dotkniętych autyzmem: "Chcemy pokazać, że osoby chore na autyzm mają szansę funkcjonować w społeczeństwie. To jest dla nas najważniejsze, żeby dać tym dzieciom szansę. Najcześciej było tak, że jeśli dzieci nie sprawdzały się w szkołach masowych to po prostu były na indywidualnych nauczaniach a wtedy ich środowiskiem był tylko dom".
Autyzm to zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Choć jest to najczęstsze zaburzenie rozwojowe, bo dotyka 1 na 150 dzieci w Polsce i 1% ludzkości, to świadomość autyzmu w społeczeństwie jest wciąż bardzo niska.
Z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu w całym kraju będą odbyły się różne spotkania, wystawy, warsztaty i pokazy filmów.

IAR/RK/Wacha

 

 

 

Źródło: www.radiokrakow.pl

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji