Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Remont oddziału w Szpitalu Specjalistycznym im. dra Józefa Babińskiego w Krakowie zakończony


Blisko półtora miliona złotych (1.433.804 pln) pochodzących z dotacji Województwa Małopolskiego kosztował remont, adaptacja i nowe wyposażenie kobiecego oddziału psychiatrycznego dla Krakowa Podgórza. Budynek był reliktem niechlubnej przeszłości psychiatrii i stałego braku środków na remonty. Znajdował się w fatalnym stanie technicznym (nie dające się zwalczyć zagrzybienie, stare łóżka i szafki, zniszczona podłoga) a wieloosobowe sale nie stwarzały atmosfery intymności    i nie wspomagały procesu zdrowienia. Ze względu na planowany remont Sanepid tylko warunkowo dopuszczał budynek do użytku.

W końcu września Oddział przeniesiony zostały do innego pawilonu i pomimo zimy rozpoczęto remont wnętrza. Dzięki temu udało się zachować ciągłości opieki szpitalnej i wywiązać się z podpisanego z NFZ kontraktu a jednocześnie w stosunkowo krótkim czasie - nieco ponad pół roku – doprowadzić do diametralnej zmiany wnętrz, warunków pracy personelu i otoczenia, w jakim przebiega proces zdrowienia pacjentów.

Założenia do remontu, adaptacji pomieszczeń i wyposażenia zostały wykonane przez zespół ds. inwestycji i infrastruktury Szpitala. Duże sale podzielono na mniejsze, maksymalnie 5-cioosobowe bardziej kameralne pokoje dla pacjentek. Zgodnie ze współczesnymi wymogami podłogę wyłożono wykładziną, łazienki i sanitariaty zostały gruntownie odnowione, powstała nowoczesna kuchnia, a jedyna duża sala jaka pozostała w budynku – wcześniej jedna z wielu sal chorych, pełni teraz funkcję jadalni, świetlicy i miejsca spotkań społeczności terapeutycznej.

Kolejnym etapem, nie stwarzającym już utrudnień w pracy Oddziału będzie wymiana poszycia dachu i remont elewacji. Szpital nie przewiduje oficjalnego otwarcia odremontowanego wewnątrz budynku, pacjentki przeprowadzone zostaną tu już we wtorek.

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji