Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Niepełnosprawni aktywni wiosną

 AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI - KOMPLEKSOWY PROGRAM AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 30+ W MAŁOPOLSCE  i WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI to dwa projekty rynku pracy, których organizatorem i pomysłodawcą jest Stowarzyszenie WIOSNA, znane ze SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Projekty powstały z myślą o osobach z orzeczeniem o niepełnosprawności, którym zależy na rozwoju swojej kariery i zdobywaniu doświadczenia zawodowego. Dla osób niepełnosprawnych udział w takich programach to nie tylko realna szansa na znalezienie pracy, ale i walka z własnymi słabościami.

WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI to projekt, w którym o wsparcie mogą ubiegać się osoby młode z Małopolski w wieku 18-29, które nie pracują i nie kształcą się w trybie dziennym: z niepełnosprawnością oddechowo-krążeniową (lub inną niepełnosprawnością sprzężoną z chorobami układu krążeniowo-oddechowego) jak i osoby nieposiadające orzeczenia o niepełnosprawności z terenów wiejskich Małopolski. Każdy uczestnik WIOSENNEJ AKADEMII MOŻLIWOŚCI weźmie udział w spotkaniach ze specjalistami i asystentami w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego, otrzyma indywidualny plan ścieżki zawodowej, skorzysta z cyklu warsztatów oraz szkoleń rozwojowych i specjalistycznych, a co najważniejsze ponad połowa podopiecznych odbędzie 5- lub 6-miesięczny płatny staż zawodowy z perspektywą zatrudnienia.

 

AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+ to program skierowany do 120 osób powyżej 30. roku życia, pozostających bez pracy i zamieszkujących obszar wybranych powiatów Małopolski, w których problem bezrobocia jest najbardziej dotkliwy: oświęcimskiego, wadowickiego, chrzanowskiego, brzeskiego, tarnowskiego, nowosądeckiego, myślenickiego i limanowskiego. O wsparcie mogą ubiegać się osoby z niepełnosprawnością oddechowo-krążeniową, metaboliczną oraz endokrynologiczną (w szczególności osoby chorujące na cukrzycę, astmę, choroby tarczycy) lub niepełnosprawnością sprzężoną z tymi chorobami. W ramach projektu płatny staż odbędzie 60 osób, które wcześniej zostaną do stażu odpowiednio przygotowane poprzez udział w doradztwie, szkoleniach i indywidualnych konsultacjach.

 

Stowarzyszenie WIOSNA ma duże doświadczenie w prowadzeniu projektów aktywizacji zawodowej. W latach 2010-2015 realizowało projekt TELEKARIERA skierowany do osób niepełnosprawnych oddechowo, krążeniowo i ruchowo z Małopolski, projekt 50+ DOJRZALI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI dla starszych osób oraz projekt ABSOLWENT IDZIE DO PRACY dla osób młodych poszukujących pracy również z województwa małopolskiego.  Z programów skorzystało wówczas ponad 500 osób, a około połowa z nich znalazła satysfakcjonującą pracę.

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na: stronie projektu, w biurze WIOSNY. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową, pocztą tradycyjną lub stacjonarnie, w biurze Stowarzyszenia WIOSNA (ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków).

 

WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI

http://rynekpracy.wiosna.org.pl/akademia

Tel. 783 430 102

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+

http://rynekpracy.wiosna.org.pl/aktywni/

Tel. 785 988 400, 783 430 075

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Projekt WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI jest realizowany w ramach Inicjatywy na Rzecz Zatrudnienia Ludzi Młodych.

 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji