Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

VII Małopolski Plener Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych Magia Gór Beskidzkich

Organizatorem całego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja” w ramach, którego działa Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzesku. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego ze środków PFRON. W projekcie wzięło udział 100 osób w tym, 65 osób niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

 

I DZIEŃ

Pierwszy dzień projektu rozpoczął się przyjazdem do domu Wczasowego Beskidy w Wiśle. Po zakwaterowaniu grup i uroczystym rozpoczęciu pleneru rozpoczęły się zajęcia z rękodzieła ludowego. Po obiedzie uczestnicy wyjechali kolejką linową na Czantorię. W planach był również Leśny Park Rozrywki, ale z uwagi na niesprzyjającą pogodę ten pomysł został przełożony na inny dzień pleneru. Po kolacji uczestnicy mogli posłuchać kapeli góralskiej oraz wsiąść udział w licznych zabawach zaproponowanych przez górali.

 

II DZIEŃ

Drugi dzień rozpoczął się śniadaniem, po którym uczestnicy wraz z przewodnikami zwiedzali Muzeum Beskidzkie w Wiśle, oraz wzięli udział w lekcjach i warsztatach muzealnych. Po obiedzie kontynuowane były zajęcia z rękodzieła ludowego prowadzone zgodnie z możliwościami i predyspozycjami poszczególnych uczestników. Z uwagi na pogodę zamiast zajęć sportowych poprowadzono zabawę przy muzyce.

 

III DZIEŃ

W trzecim dniu zaraz po śniadaniu na wszystkich uczestników czekała atrakcje w postaci zwiedzania Muzeum Miejskiego w Żywcu. Natomiast po obiedzie odwiedzono Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Po kolacji odbyło się zakończenie pleneru, zostały rozdane dyplomy i prezenty w postaci paczek zawierających słodycze, kawę i napój. Można było także podziwiać prace wykonane podczas zajęć warsztatowych. Do późnych godzin wieczornych uczestnicy bawili się na pożegnalnej zabawie przy muzyce i efektach specjalnych jakie przygotował DJ.

 

IV DZIEŃ

Po śniadaniu wszyscy uczestnicy projektu wyjeżdżają do Cieszyna, gdzie pod opieką przewodników zwiedzą piękne i urokliwe miejsca tego miejsca tego miasta.                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

{gallery}gallery1150{/gallery}

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji