Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Witamy pierwsze Bliźnięta w nowym roku!

Dziewczynki przyszły na świat zaraz po 24.00, starsza 59 sekund po północy, a młodsza 2 minuty od rozpoczęcia nowego roku. Siostry są zdrowe, Kamila waży 2,57 kg i mierzy 51 cm, a Klaudia 3,2 kg i 54 cm. Obie otrzymały po 10 punktów w skali Aphgar. Szczęśliwi rodzice to mieszkańcy Lednicy Górnej, mają już dwoje dzieci. – Przy czwórce pociech będą mogli Państwo korzystać z karty dużej rodziny, która uprawnia do wielu ulg – przypomniał marszałek Sowa. – Dzięki takim rodzicom w Małopolsce możemy się chwalić jedną z największych dzietności w Polsce – dodał wicemarszałek Kozak.

Marszałek Marek Sowa i wicemarszałek Wojciech Kozak przekazali dziewczynkom upominki, a rodzicom czek o wartości 2 tys. zł. Rodzice podziękowali nie tylko przedstawicielom samorządu województwa, ale także lekarzom i położnym ze szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie za fachową pomoc i opiekę.
(biuro prasowe / mbab)

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji