Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Ponad milion złotych na naukę pływania dla uczniów

– Z lekcji pływania skorzysta w tym roku ok. 11 tys. uczniów z 86 małopolskich gmin. Przeprowadzonych zostanie ok. 300 kursów w dwóch edycjach: letniej i zimowej – powiedział wczoraj podczas sesji Sejmiku członek Zarządu WM Jacek Krupa. Na wsparcie programu „Już pływam” w tym roku radni zdecydowali się przeznaczyć 1,069 mln zł. Program zakłada wsparcie województwa na poziomie ok 30%, resztę kosztu kursu sfinansować mają gminy. Pierwsze zajęcia w tym roku rozpoczną się już w marcu.

Program „Już pływam” realizowany jest przez samorząd województwa od 2007 roku i ma na celu promowanie zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania czasu przez młodych Małopolan. Kursy prowadzone są przez profesjonalnych ratowników, a ich uczestnicy uczyć będą się zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk i basenów. Dzięki tej inicjatywie uczniowie szkół podstawowych mają szansę nie tylko zdobyć umiejętności pływackie, ale też rozwijać swoje sportowe talenty. Celem projektu jest także promocja Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla wypoczynku i uprawiania sportu.

Liderem, jeżeli chodzi o pływacką aktywność uczniów, okazała się podkrakowska gmina Zielonki, tam dofinansowanie województwa wyniesie prawie 49 tys. zł. Duże kwoty otrzymają także gminy w powiatach nowotarskim (ponad 125 tys. zł), krakowskim (ponad 123 tys. zł), tarnowskim (prawie 100 tys. zł) i limanowskim (ponad 85 tys. zł).

Lista wszystkich gmin, które otrzymają dofinansowanie

(Biuro Prasowe / mbab)

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji