Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Nowa Karetka "N" w Małopolsce

- Staramy się jak najlepiej dbać o zdrowie i życie każdego Małopolanina, także tego najmniejszego. Myślę, że zwłaszcza każdy obecny i przyszły rodzic czy dziadek rozumie jak ważny i potrzebny był to zakup – mówił wicemarszałek Wojciech Kozak wręczając klucze do nowej karetki.

Nowoczesny ambulans spełnia wszelkie najnowsze wymogi techniczne, medyczne i ekologiczne. Jego podstawowym wyposażeniem jest specjalistyczny inkubator wraz z kompletem sprzętu medycznego, w tym m.in. respirator transportowy, pompy infuzyjne czy kardiomonitor.

Istotnym elementem wyposażenia są tzw. nosze pływające, czyli podstawa pod inkubator z zawieszeniem hydropneumatycznym. Dzięki temu rozwiązaniu wstrząsy podczas transportu są maksymalnie ograniczone. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ transportowane przez nas maluchy są często w bardzo ciężkim stanie, a nierzadko są to wcześniaki ważące zaledwie kilkaset gramów.

Karetka neonatologiczna przewozi noworodki i wcześniaki zarówno w Małopolsce, jak i poza granice naszego województwa. Rocznie ambulans pokonuje prawie 50 tys. km.

Nowy samochód wraz z wyposażeniem kosztował ponad 780 tys. złotych. 200 tys. złotych dofinansowania przekazał Zarząd Województwa Małopolskiego.

(Biuro prasowe/mprz, materiały KPR)

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji