Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Międzynarodowa konferencja neurologiczna w Krakowie

Najczęściej występujące choroby układu nerwowego takie jak choroby Parkinsona i Alzheimera, udar mózgu czy padaczka są przedmiotem trwającej w stolicy Małopolski Międzynarodowej Konferencji Katalońskiego Towarzystwa Neurologicznego i Polskiego Towarzystwa Neurologicznego w Krakowie. O zapobieganiu, wykrywaniu i leczeniu chorób neurologicznych mówią eksperci: lekarze, naukowcy i menadżerowie służby zdrowia z Polski i Katalonii.

12 marca 2015 roku w Auditorium Maximum UJ oficjalnie otwarto to międzynarodowe spotkanie. Obok wicemarszałka Wojciecha Kozaka w inauguracji konferencji wzięli udział prof. Piotr Laidler – Prorektor ds. Collegium Medicum UJ, prof. Agnieszka Słowik – kierownik Katedry i Kliniki Neurologii UJ CM oraz prof. Jerzy Krupiński – Prezes Katalońskiego Towarzystwa Neurologicznego. W Do stolicy województwa przyjechali przedstawiciele hiszpańskiego regionu: Boi Ruiz – Minister Zdrowia Katalonii oraz Josep Pujante – Dyrektor Biura Międzynarodowego Rządu Katalonii.

Delegacja z Barcelony spotkała się również z wicemarszałkiem Wojciechem Kozakiem, aby poznać szczegóły strategii dotyczącej zdrowia w Małopolsce oraz wymienić się doświadczeniami w ramach zarządzania szpitalami i innymi ważnymi dla regionów ośrodkami medycznymi.

(Biuro Prasowe /mbab)

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji