Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w Szpitalu im. św. Ludwika

W  odpowiedzi na wspomniane hasło, w sali konferencyjnej szpitala, odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci,  przygotowane i poprowadzone przez Laurę Gallas -Diener z Ośrodka Terapii Wsparcie. W spotkaniu wziął także udział pies - terapeuta Coola.

Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w Szpitalu im. św. Ludwika

Założeniem zajęć było zapoznanie dzieci z tematem autyzmu, próba wyjaśnienie im istoty tego zaburzenia oraz zwrócenie ich uwagi na sposoby komunikowania się z osobami dotkniętymi autyzmem. Coola  zaprezentowała zebranym swój udział w terapii takich osób, zaś prowadząca  podkreśliła, jak ważne jest okazanie osobie z autyzmem należnego jej szacunku, akceptacji i zrozumienia.

Obok pokazów, eksperymentów  i  ciekawych rozmów, w zajęciach wykorzystany został film na temat sposobu odbierania świata przez osobę cierpiącą na autyzm.

Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w Szpitalu im. św. Ludwika

 

Wszystko odbywało się w pięknej scenerii niebieskich kwiatów i baloników. Działaniami edukacyjnymi zostali objęci również rodzice i dzieci, oczekujący na wizytę u specjalisty w Pawilonie Jakubowskiego. Dzieci cieszyły się z obecności przyjaznego czworonoga, z niebieskich  żarówek oraz baloników, które rozdawały im studentki CM UJ, rodzice natomiast  z zainteresowaniem śledzili treść  broszury edukacyjnej, ułatwiającej rozpoznanie objawów autyzmu u małego dziecka.

Organizatorami Dnia Wiedzy o Autyzmie był Szpital św. Ludwika wraz z  Fundacją Zdrowie Dziecka. Wydarzenie wsparli nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych nr.2 , studentki położnictwa CM UJ oraz Krajowe Towarzystwo Autyzmu z Oddziałem w Krakowie.

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji