Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Akcji Dzieci-Dzieciom 2015

Następnie Waszym zadaniem z bajki która powstanie, będzie przygotowanie scenariusza i stworzenie na jego podstawie krótkiego przedstawienia teatralnego. Pamiętaj! To ma być zabawa w teatr a nie robienie profesjonalnego przedstawienia. Spektakle z poprzednich edycji są zamieszczone na https://www.youtube.com/dziecidzieciom Może w Twoim regionie jest talent, na którego drodze stanęła choroba? Zaproś go do zespołu tworzącego spektakl!
Wszystkie zespoły będą miały możliwość przedstawienia swojego spektaklu w Teatrze Lalka, w Pałacu Kultury i Nauki, w Warszawie 28/29.11 podczas corocznego Bajkowego Festiwalu Teatralnego Dzieci-Dzieciom 2015. Akcja skierowana jest głównie do dzieci w wieku od 4 do ok. 13 lat.

Celem Fundacji Dzieci-Dzieciom jest odkrywanie i rozwijanie w dzieciach i młodzieży twórczego potencjału oraz ich talentów m.in. artystycznych, naukowych i sportowych. Fundacja realizuje innowacyjne projekty edukacyjne i kampanie społeczne. W IV edycji Akcji Dzieci-Dzieciom 2014 r. udało się dotrzeć do 7 regionów w Polsce.
Powstało 7 bajek napisanych przez dzieci dla innych dzieci. Na ich podstawie ludzie z pasją działający w lokalnych społecznościach, opracowali scenariusze spektakli, które zostały wystawione w Pałacu Kultury i Nauki, w Teatrze Lalka, w Warszawie.
W tym roku Fundacja Dzieci-Dzieciom organizuje już V jubileuszową edycję Akcji Dzieci-Dzieciom, jak zawsze pod Honorowym Patronatem Minister Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Bawiąc się w teatr, już na tym etapie możemy uznać, że udało się odkryć wiele talentów. Jednym z nim był np. Tomek Chorzelewski, który wystąpił podczas finału III edycji ogólnopolskiej akcji Dzieci-Dzieciom w PKiN. Tomasz Chorzelewski, podopieczny Fundacji Dzieci-Dzieciom, wygrał jako pierwszy Polak, IBE w kategorii „Bboy Kids Battle” do 14 lat.
Mistrzostwa Świata w tańcu ulicznym „International HipHop Dance Festiwal – The Notorious IBE”, odbyły się 8-10 sierpnia w Holandii.

Źródło: dzieci-dzieciom.pl

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji