Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Szpital Rydygiera otwiera nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie to jedna z największych w Małopolsce placówek medycznych, dysponująca ponad 600 łóżkami. Rocznie hospitalizowanych jest tutaj ponad 30 000 pacjentów, z których około 35 proc. to osoby chore na nowotwory. Dzięki nowej pracowni, w placówce będą wykonywane kompleksowe, precyzyjne i bezpieczne dla pacjentów badania diagnostyczne, co zapewni jeszcze lepszą jakość świadczonych usług medycznych i skróci czas oczekiwania na badanie. Zakup aparatury diagnostycznej został zrealizowany ze środków przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych.

– Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces – mówi lek.med. Bożena Kozanecka, Dyrektor ds. Lecznictwa Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.

Nowo powstałą pracownię CT/MR wyposażono w najwyższej klasy, innowacyjne systemy diagnostyczne firmy Philips, umożliwiające szybką i precyzyjną diagnozę, tak bardzo istotną dla wczesnego wykrywania choroby i jej skutecznego leczenia.Rezonans magnetyczny Philips Ingenia 3.0T to pierwszy i obecnie jedyny na rynku w pełni cyfrowy system MR, zaprojektowany we współpracy z wiodącymi ośrodkami i uznanymi radiologami. Co to oznacza dla pacjenta? Przede wszystkim większą pewność diagnostyczną oraz skrócenie czasu badania do 40 proc. Pacjenci badani są krócej, a doskonałej jakości obrazy kliniczne pozwalają na precyzyjną diagnozę.

System charakteryzuje również, obok lepszej, bardziej spójnej jakości obrazu, wszechstronność kliniczna z możliwością rozszerzania funkcjonalności na nowe obszary obrazowania, także w badaniach onkologicznych całego ciała. Dzięki polepszeniu użyteczności klinicznej i przyspieszeniu obsługi pacjentów aparat ten definiuje na nowo ideę rezonansu magnetycznego.

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie dysponuje również nowoczesnym (szybkim i niskodawkowym) tomografem komputerowym Ingenuity Core. Istotną cechą aparatu jest możliwość zastosowania niższej dawki promieniowania rentgenowskiego przy zachowaniu wysokiej jakości obrazów. Ponadto system ułatwia współpracę pomiędzy radiologami a lekarzami kierującymi na badania, którzy w dowolnym czasie i miejscu mogą przejrzeć wyniki badań swoich pacjentów, uzyskanych za pomocą różnych systemów obrazowania.

– Wraz ze zmianami w opiece zdrowotnej rosną wymagania stawiane sprzętom medycznym. Poza oczekiwaniami związanymi z lepszym i szybszym wykonywaniem najczęstszych procedur rośnie również zapotrzebowanie na specjalistyczne badania diagnostyczne, zwłaszcza w onkologii i obrazowaniu całego ciała. Nasze systemy wspierają pracę klinicystów, zwiększają efektywność diagnostyczną oraz poprawiają jakość opieki nad pacjentami, co przekłada się także na optymalizację kosztów leczenia – mówi Jarosław Lange, Dyrektor Generalny Philips Healthcare w Polsce i Krajach Bałtyckich.

 

Źródło: infokrakow24.pl

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji