Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Krakowskie pogotowie wyszkoli dyspozytorów z Ukrainy

Sześciu dyspozytorów medycznych z Iwano-Frankowska zakończyło dziś szkolenie w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym. Ukraińcy zapoznali się  z procedurami pracy polskich dyspozytorów medycznych oraz małopolskim systemem zarządzania karetkami. Certyfikaty udziału w szkoleniu wręczył im wicemarszałek Wojciech Kozak.

W trosce o zdrowie psychiczne

Rada Zdrowia Psychicznego dba o zapewnienie mieszkańcom regionu opieki psychiatrycznej w ramach realizowanego w naszym województwie programu ochrony zdrowia psychicznego. Dziś w Krakowie po raz kolejny spotkali się członkowie rady z przewodniczącym Wojciechem Kozakiem na czele.

35 lat pracy z sercem

Powstały w 1979 roku Instytut Kardiologii UJ CM w szczególny sposób przyczynił się do rozwoju polskiej kardiologii i kardiochirurgii. Dziś władze uczelni, pracownicy Collegium Medicum oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Instytutem świętowali 35-lecie jego powstania. W uroczystościach w Collegium Novum wzięli udział marszałek Marek Sowa oraz wicemarszałek Wojciech Kozak.

Czy choroby rzadkie są rzadkie?

Konferencję pod takim tytułemzorganizował dziś Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im św. Ludwika w Krakowie. W gronie ekspertów: lekarzy i przedstawicieli ośrodków zdrowia dyskutowano o rozpoznawaniu i leczeniu chorób rzadkich. Patronat nad wydarzeniem objął wicemarszałek Wojciech Kozak, który uroczyście otworzył konferencję.

Konferencja podsumowująca Program Profilaktyki Depresji

Konferencja, która odbyła się 28 listopada 2014 roku na terenie Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie stanowiła podsumowanie trzech edycji Programu Profilaktyki Depresji „WYPRZEDZIĆ SMUTEK” z lat 2012, 2013 i 2014.

Bezpłatne szczepienia dla najmłodszych Małopolan

Do 10 grudnia można skorzystać z darmowych szczepień przeciw pneumokokom. Warunkiem jest zameldowanie dziecka na terenie województwa małopolskiego (z wyjątkiem Krakowa) oraz uczęszczanie do żłobka lub klubu dziecięcego. Szczepienia są finansowane z budżetu województwa w ramach programu profilaktycznego a wykonuje je Szpital Specjalistyczny im. św. Ludwika przy ul. Strzeleckiej w Krakowie.

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji