Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Nowoczesna porodówka w Tarnowie

 

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w otwarciu kolejnego nowego oddziału w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie – mówił wicemarszałek Wojciech Kozak. Jak podkreślił, inwestycja kosztowała 2,7 mln zł z czego 2,5 mln złotych to środki własne szpitala – Świadczy to o dużej gospodarności dyrekcji szpitala. Dlatego dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do kolejnej wspaniałej inwestycji – podkreślił.

W szpitalu do dyspozycji pacjentek są trzy indywidualne sale z pełnym wyposażeniem oraz węzłem sanitarnym. Wszystkie pomieszczenia są stale monitorowane przez punkt pielęgniarski. Rodząca kobieta może przebywać na porodówce sama lub z osobą towarzyszącą. W czasie porodu stosowana jest psychoprofilaktyka bólu porodowego, techniki relaksacyjne oraz muzykoterapia. Do dyspozycji pacjentek pozostają też piłki porodowe, drabinka, worek saco czy materace, które przyspieszają i ułatwiają poród. Koszt samego wyposażenie to ponad 1,2 mln zł.

– Narodziny dziecka są w życiu każdej rodziny bardzo ważnym wydarzeniem. Jako szpital staramy się aby matki były objęte kompleksowym wsparciem od pierwszych dni ciąży po sam moment rozwiązania. Nasza placówka dysponuje zarówno poradnią ginekologiczną, szkołą rodzenia, jak i oddziałem noworodków. Każda przyszła matka może liczyć tu na pełnozakresową opiekę – podkreślała Anna Czech, dyrektor Szpitala św. Łukasza.

Po modernizacji istnieje też możliwość porodu w wodzie – blok został wyposażony w specjalne wanny. Dzięki odpowiedniej temperaturze wody dochodzi do rozluźnienia mięśni, co prowadzi do znacznej redukcji odczuwanego bólu porodowego.

Z kolei nowoczesna sala przeznaczona do cięć cesarskich została zaprojektowana tak, aby możliwa była obserwację zabiegu przez osoby towarzyszące kobiecie w czasie porodu.

Warto dodać, że na świeżo upieczonych rodziców czeka miła niespodzianka. Od stycznia każde dziecko urodzone w placówce im. św. Łukasza otrzyma specjalną wyprawkę przygotowaną przez szpital.

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji