Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

W trosce o zdrowie

Miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadwaga, palenie papierosów to głównie choroby cywilizacyjne XXI wieku. Stresujący styl życia, brak czasu, niezdrowa przetworzona żywność to główne przyczyny ich występowania. Dlatego, aby im zapobiegać tak ważne jest w dzisiejszych czasach promowanie zdrowego stylu życia,  odpowiednia dieta, zmiana sposobu żywienia oraz ruch.
Zdrowe odżywianie, unikanie stresu, profilaktyka i promocja zdrowia to ważne elementy w prowadzeniu zdrowego stylu życia. Samorząd województwa prowadzi działania w zakresie edukacji zdrowotnej, którą powinniśmy wprowadzać już we wczesnym dzieciństwie – podkreślał Wojciech Kozak.

Wicemarszałek zachęcał również do kultywowania tradycji, jako ważnego elementu w zdrowym stylu życia. – Spożywanie zdrowych posiłków przygotowanych w oparciu o rodzime produkty rolno-spożywcze, którymi szczyci się Małopolska z pewnością przyczyni się do poprawy naszego zdrowia – dodał.

Ponadto mówiono o  promocji i edukacji zdrowotnej jako elementach leżących nie tylko w rękach społeczeństwa, ale również instytucji – poprzez stwarzanie odpowiednich warunków zamieszkania, nauki i  pracy, a także dbanie o środowisko naturalne czy prowadzenie badań służących poprawie stanu zdrowia społeczeństwa.

(mjanus)

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji