Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie

Festyn w Parku Strzeleckim był ostatnim przystankiem w ramach obchodów Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Podczas sobotniej imprezy osoby niepełnosprawne, ich rodzice i opiekunowie, jak również pracownicy i wolontariusze instytucji i organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób niepełnosprawnych uczestniczyli w wielu konkursach, grach i zabawach ruchowo – sportowych. Było malowanie twarzy, pokaz mody i fryzur, dogoterapia,  a także występy artystyczne na scenie oraz koncert zespołów muzycznych.

W dniach od 5-10 maja w Tarnowie zorganizowano obchody Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczna uroczystość organizowana jest w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych i współfinansowana ze środków Województwa Małopolskiego.

Głównym celem tygodniowych wydarzeń było promowanie rehabilitacji społecznej i zawodowej niepełnosprawnych mieszkańców, zwrócenie uwagi na bariery, które uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie.

(abag, mjanus)

 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji