Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

PROGRAM Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych 2014

Już 5 maja 2014 r. w Tarnowie rusza Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych. Przez cały tydzień od 5 do 10 maja 2014 r. dla mieszkańców subregionu tarnowskiego zaplanowano szereg imprez towarzyszących - kulturalnych, sportowych artystycznych, a także spotkania z ciekawymi ludźmi. Przez cały ten czas będą się odbywały „Dni otwarte”, w placówkach i instytucjach działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Na dzień 9 maja w Auli PWSZ w Tarnowie, zaplanowana została Konferencja „Mam prawo”, dotycząca aspektów prawnych związanych z niepełnosprawnością – z udziałem między innymi Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka – Kamysza.

Szczegółowy Program

29 maja 2014 r. na Rynku Głównym w Krakowie, czyli w samym sercu Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego, zainaugurujemy XV Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością” Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych trwający do 5 czerwca 2014 r. Będzie to prawdziwe święto Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu całej Małopolski. Osoby niepełnosprawne będą prezentowały swoje umiejętności artystyczne i sportowe.
A wieczorem Zespół Plateau i Goście: Martyna Jakubowicz, Maciej Balcar i Piotr Cugowski wystąpią z repertuarem piosenek Marka Grechuty. 30 maja na Krakowskich Błoniach harcerze, Małopolska Policja i Pogotowie Ratunkowe w ramach Integracyjnego Dnia Dziecka przygotowali liczne atrakcje: konkursy, zabawy, dmuchane wesołe miasteczko… A 31 maja na obiektach Klubu Sportowego „Bronowianka”, Przystani KKW 1929 sportowe zmagania: piłka nożna, tenis stołowy, biegi, kajaki. Ponadto bogata oferta kulturalna.

Szczegółowy Program

6 czerwca 2014 r. przeniesiemy się do subregionu nowotarskiego, a tam w Rabce Zdrój na Spartakiadę Integracyjną Dzieci i Młodzieży, Małopolski Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Nowym Targu, Plener Malarski oraz dni otwarte i prezentacje filmów o tematyce, problemach i życiu ludzi niepełnosprawnych.
Szczegółowy Program wkrótce

W dniach 9 - 11 czerwca 2014 r. w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych zaprasza subregion sądecki, na II Sądecki Festiwal Osób Niepełnosprawnych. W pierwszym dniu w Miasteczku Galicyjskim uczestnicy festiwalu zbudują gigantycznego zielonego Eko-Smoka, a popołudniu Koncert Zespołu „Turnioki”. 10 czerwca Stary Sącz zaprasza na barwny korowód w strojach historycznych i II Bieg o Koronę Świętej Kingi. W Stróżach zaś 11 czerwca czekają sportowe zmagania w konkurencjach drużynowych i indywidualnych.
Szczegółowy Program wkrótce

11 września 2014 r. Małopolska Zachodnia zaprasza na wokalne zmagania w Olkuszu w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych – VII Małopolski Konkurs KARAOKE Środowiskowych Domów Samopomocy.
Szczegółowy Program wkrótce

BĄDŹMY TAM RAZEM!

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji