Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych w powiecie nowotarskim

13 maja 2014 roku w Nowym Targu wicemarszałek Wojciech Kozak, starosta nowotarski Krzysztof Faber wraz z wicestarostą Maciejem Jachymiakiem podpisali umowę w sprawie udzielenia dotacji na realizację projektu „Integracja w Powiecie Nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Głównym celem przedsięwzięcia jest integracja osób niepełnosprawnych oraz podejęcie działań zapobiegających wykluczeniu społecznemu. Na ten cel powiat nowotarski i Województwo Małopolskie przeznaczą po 25 tys. zł.

Już w czerwcu odbędą się sportowe zmagania w ramach XII Spartakiady Dzieci i Młodzieży oraz Plener Malarski w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju, a także Małopolski Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Nowym Targu. Ponadto we wrześniu będzie miała miejsce prezentacja filmów o tematyce, problemach i życiu ludzi niepełnosprawnych. W tym roku po raz pierwszy Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych będą odbywały się we wszystkich subregionach województwa.

Następne obchody zaplanowane są na: 29 maja – Kraków, Rynek Główny, 9-11 czerwca – Sądecczyzna i 11 września – Olkusz.

(jaug, psmo)

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji