Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Konferencja "Hazard - nowe wyzwanie i zadanie dla Małopolski"

Problem hazardu staje się jednym z największych problemów społecznych, niosącym negatywne skutki, jak wykazują badania - w szczególności w stosunku do dzieci i młodzieży, stąd też koniecznym staje się włączenie do realizacji działań z obszaru profilaktyki także i tych zagadnień.

Celem głównym działań jest zwiększenie poziomu wiedzy nt. rozwijającego się problemu uzależnienia od hazardu, a także uwrażliwienie osób zajmujących się problematyką uzależnień na zagrożenia związane z hazardem. W związku z tym proponujemy włączenie tychże działań w gminne programy profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom w roku 2015 jako jedne z filarowych działań wobec młodzieży.

Zapraszamy na konferencję z udziałem Pana Wojciecha Kozaka, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego. Konferencja odbędzie się w dniu 21 maja br. w Krakowie - Hotel Wilga - ul. Przedwiośnie 16. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.

Konferencja adresowana jest w szczególności do: Pełnomocników gminnych ds. profilaktyki uzależnień, Członków GKRPA, przedstawicieli Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Policji, Straży Miejskich, OPS, PCPR, poradni leczenia uzależnień, organizacji pozarządowych, przedstawicieli innych Instytucji zajmujących się statutowo problematyką profilaktyki uzależnień.

Zapraszamy uczestników z terenu powiatów: bocheński, chrzanowskiego, krakowskiego, m. Kraków, miechowskiego, myślenickiego, nowotarskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, suskiego, tatrzańskiego, wadowickiego, wielickiego. Przedstawiciele samorządów z pozostałych powiatów wkrótce zaproszeni zostaną na konferencję organizowaną w Nowym Sączu.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Ministra Zdrowia i współfinansowany jest ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia. Wszelkie zapytanie odnośnie konferencji proszę kierować na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numer telefonu: 883-281-004. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 16 maja br. do godziny 15:00.

Udział w konferencji i seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty materiałów szkoleniowych, dydaktyczne, wynajęcia sal, wyżywienia. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc przewidujemy możliwość udziału max. 2 przedstawicieli jednej instytucji, a o udziale w konferencji i seminarium decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Karta zgłoszenia

Program konferencji

 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji