Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Dofinansowanie Festiwalu Osób Niepełnosprawnych

Samorząd Województwa Małopolskiego z Gminą Miejską Kraków od 2005 roku wspólnie organizuje Tydzień Osób Niepełnosprawnych. W bieżącym roku po raz pierwszy Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych będą odbywały się we wszystkich subregionach województwa.

– Tradycja Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych wywodzi się z Krakowa, ale poprzez osoby wielkiego serca trafiła do wszystkich subregionów województwa małopolskiego. Cieszę się, że w subregionie sądeckim już po raz drugi odbędzie się festiwal, w którym osoby niepełnosprawne odgrywają ważną rolę i korzystają z wszelkich udogodnień i dobrodziejstw XXI wieku – mówił Wojciech Kozak, podczas podpisania umowy zapewniającej finansowe wsparcie.

Na Sesji Rady Miasta Nowego Sącza wicemarszałek Wojciech Kozak podkreślał wartość społeczną i moralną, jaką niesie za sobą organizacja festiwalu.

W Małopolsce żyje ok. 400 tys. osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Samorząd województwa, w porozumieniu z samorządami oraz dzięki wsparciu wolontariuszy, organizuje corocznie Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych. Za stosunkowo niewielkie pieniądze ofiarujemy osobom niepełnosprawnym wiele satysfakcji i radości, co jest jedyne i niepowtarzalne. Kierujemy także fantastyczny przekaz dla całej społeczności, pokazując, że potrafimy być razem, razem się bawić i razem podziwiać dziedzictwo kultury – informował wicemarszałek.

II Sądecki Festiwal Osób Niepełnosprawnych rozpocznie się 9 czerwca 2014 r. Związane z nim wydarzenia odbędą się w Nowym Sączu, Starym Sączu i Stróżach. Trzy festiwalowe dni pełne będą historii, kultury, tradycji i sportowych zmagań. 9 czerwca w Sądeckim Parku Etnograficznym odbędą się warsztaty rękodzielnicze, występ zespołów folklorystycznych i budowa Eko-Smoka. 10 czerwca malowniczymi uliczkami Starego Sącza przejdą w barwnym korowodzie, uczestnicy festiwalu przebrani w historyczne stroje. 11 czerwca w Stróżach zaplanowano sportowe zmagania indywidualne i drużynowe.

Głównym celem projektu jest integracja osób niepełnosprawnych oraz wspólne działanie ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Charakter planowanych wydarzeń stwarza możliwość niepełnosprawnym Małopolanom – mieszkańcom subregionu sądeckiego aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym Małopolski i służy promowaniu ich osiągnięć.

(jaug, msew, mjanus)

 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji