Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Sukcesy Małopolskich Ratowników

Zawody ratownicze organizowane są w Polsce od kilkunastu lat, w Krakowie po raz pierwszy. Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym to nie tylko widowiskowe pokazy ratownictwa, ale przede wszystkim ćwiczenia, podczas których ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze doskonalą swoje kwalifikacje w ratowaniu ludzkiego życia.  Wszystkie zadania zostały tak przygotowane, aby jak najbardziej wiernie odzwierciedlać rzeczywiste sytuacje, z którymi ratownicy muszą sobie radzić w codziennej pracy. Sędziowie oceniali nie tylko wiedzę medyczną, ale też umiejętność właściwego porozumiewania się z pacjentami oraz świadkami zdarzeń.

W tegorocznych zawodach zwyciężyło Rejonowe Pogotowia Ratunkowego z Sosnowca. Drugie miejsce zajęła Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, a trzecią lokatę Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Zespoły z Krakowa nie startowały, ponieważ były organizatorami zawodów.

Małopolskie zespoły należą do czołówki polskich drużyn ratowniczych. Wśród nich najwięcej tytułów posiada drużyna Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Zespół zdobył m.in. tytuł wicemistrza na prestiżowych międzynarodowych zawodach w ratownictwie medycznym, które odbyły się w maju br. w Czechach. Wyprzedził m.in. załogę z Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Japonii. W tym roku Krakowskie Pogotowie Ratunkowe może pochwalić się także pierwszym miejscem w Legnicy czy tytułem wicemistrza na XII Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur. W sumie zdobyło prawie 20 trofeów podczas zawodów krajowych i zagranicznych.

(mjanus, fot. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe)

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji