Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Gmina Czchów: "Jazda po pijanemu to droga do katastrofy”

Nietrzeźwi za kierownicą zagrażają bezpieczeństwu mieszkańcom gmin, coraz częściej słyszy się o tragicznych wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców. Przeciwdziałanie nietrzeźwości na drogach to ważna misja samorządów gminnych.

W związku z powyższym w ramach akcji profilaktycznej patrol policji wraz z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podczas kontroli trzeźwości kierowców będzie rozdawał stosowne ulotki o tematyce i konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu oraz udzielał rad jakie kroki podjąć będąc świadkiem, gdy ktoś po spożyciu alkoholu wsiada za kierownicę.

Kampania edukacyjna pozwoli dotrzeć z ważnym przekazem nie tylko do kierujących, lecz także do pasażerów oraz świadków jazdy po alkoholu.

Kampania ma na celu podniesienie poziomu świadomości mieszkańców na temat możliwych skutków jazdy pod wpływem alkoholu jak również upowszechnić formy interwencji wobec pijanych kierowców.

Anna Czyżycka (Gmina Czchów)

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji