Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

W Krynicy ruszył V Festiwal Biegowy

Festiwal jest jedynym tak wszechstronnym i różnorodnym wydarzeniem biegowym w naszym kraju. W ciągu trzech dni sportowych zmagań zawodnicy mają do wyboru kilkanaście biegów o łącznej długości 300 km – od mini maratonu dla dzieci, Biegu Kobiet na 600 m i Biegu na 1 km, poprzez Życiową Dziesiątkę, Koral Maraton, aż do Biegu 7 Dolin, czyli ultramaratonu na 100 km, wiodącego szlakami Beskidu Sadeckiego. Biegacze rywalizują w mieście Nikifora na ponad 20 dystansach. Pula nagród dla najlepszych w 2014 roku wynosi 450 tys. zł.

W premierowej edycji Festiwalu w 2010 roku w Krynicy pobiegło niespełna 1000 biegaczy. Rok później było ich już blisko 3000, a w tym roku zgłosiło się około 10 000 uczestników (choć z reguły około 30 procent rezygnuje). Tak szybkiego rozwoju nie notuje żadna inna impreza biegowa w Polsce.

W ubiegłym roku gwiazdą imprezy była Justyną Kowalczyk. Nasza mistrzyni w narciarstwie biegowym pobiegła Życiową Dziesiątkę, czyli najbardziej popularny dystans 10 km (z Krynicy do Muszyny). W tym roku na jedynej w naszym kraju trasie prowadzącej od początku do końca w dół pojawi się Yared Shegumo. Polski lekkoatleta pochodzenia etiopskiego, aktualny wicemistrz Europy w maratonie z Zurychu, poprowadzi rozgrzewkę dla biegaczy wspólnie z Robertem Korzeniowskim, najbardziej utytułowanym polskim chodziarzem i Joanną Jabłczyńską, aktorką i piosenkarką.

W programie Festiwalu zaszło sporo zmian. Dodatkowe emocje i wspomnienia zapewnią nowe konkurencje, Półmaraton, Bieg na 15 km, Bieg Nocny na 5 km, Bieg Górski na Jaworzynę oraz Minimaraton. Poszerzony został też harmonogram cyklu Iron Run – biegowej etapówce wyłaniającej najbardziej wszechstronnego biegacza w naszym kraju.

Wśród nowości festiwalowego Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze znajdą się też warsztaty dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Podczas Festiwali będzie można też wykonać badanie wydolności organizmu i dowiedzieć się jak trenować, by osiągać satysfakcjonujące wyniki w bieganiu. Wiele uwagi poświęcone zostanie osobom cierpiącym na cukrzycę czy wracającym do zdrowia po zawale.

Wśród kulturalnych atrakcji Festiwalu będą m.in. koncerty grup Brathanki i Lachersi.

Więcej informacji na www.festiwalbiegowy.pl

(wkor)

 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji