Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Jak wyglada akcja ratunkowa?

Każdy znalazł tu coś dla siebie – była możliwość nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, a także zwiedzić pojazdy służb ratunkowych. W ramach Małopolskiego Dnia Ratownictwa Medycznego była okazja zobaczyć pierwszą w Małopolsce karetkę bariatryczną oraz cofnąć się w przeszłość, oglądając nyskę i żuka – eksponaty z muzeum ratownictwa. Swoje umiejętności zaprezentowali: Malta Służba Medyczna, Podhalańska Grupa GOPR, PCK, Zakład Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krakowska Akademia im. A. F. Modrzewskiego, Muzeum Ratownictwa w Krakowie, Społeczny Komitet Ratowników Medycznych, Fundacja R2, Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, SPZOZ Sądeckie Pogotowie Ratunkowe.

Małopolski Dzień Ratownictwa Medycznego był też świetną okazją do docenienia pracy tych, którzy na co dzień przyczyniają się do ratowania życia i zdrowia innych. Wyróżnienia wręczył wicemarszałek Wojciech Kozak oraz Małgorzata Marcińska, Podsekretarz Stanu  Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

– Dzięki sprawności, szybkości i ogromnej wiedzy tych ludzi, możemy się czuć w Małopolsce bezpieczni – nie szczędził słów pochwały wicemarszałek Wojciech Kozak.

Warto przypomnieć, że w ciągu ostatnich dwóch lat ratownicy z Małopolski zdobyli najwięcej wyróżnień i medali w krajowych i europejskich mistrzostwach w ratownictwie medycznym.

(kwro, kor)

{gallery}2014/ratunkowa{/gallery}

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji