Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Odznaczenia dla krakowskich ratowników

Krakowscy ratownicy należą do jednych z najlepszych w Polsce. Świadczą o tym ich liczne sukcesy w konkursach i zawodach, w tym również w tych zagranicznych – podkreślił wicemarszałek Wojciech Kozak wręczając pracownikom Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego dyplomy i nagrody za zaangażowanie w pracę zawodową.

W Dniu Ratownictwa Medycznego przyznane zostały również odznaczenia państwowe, które w imieniu Prezydenta RP wręczył zasłużonym Wojewoda Małopolski Jerzy Miller. Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymał kierowca karetki i ratownik medyczny Arkadiusz Trepa Kierowca karetki/Ratownik Medyczny Złoty Medal za Długoletnią Służbę, natomiast Medal Srebrny za Długoletnią Służbę trafił do starszego ratownika Roberta Gąski oraz do głównej księgowej KPR Stanisławy Urbanik. – Cieszę się, że to Państwo zapewniacie bezpieczeństwo ponad dwóm milionom mieszkańców Małopolski – powiedział wicemarszałek Wojciech Kozak. – Czymś, co zdecydowanie wyróżnia pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, dyspozytorów i przedstawicieli administracji Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego jest profesjonalizm i oddanie służbie, jaką jest niesienie pomocy potrzebującym.

KPR to instytucja z długoletnią tradycją, jest to pierwsze pogotowie ratunkowe w Polsce. Stanowi ono kontynuację działalności Krakowskiego Ochotniczego Towarzystwa Ratunkowego założonego w czerwcu 1891 roku. Krakowskie pogotowie to ok. 720  pracowników i 39 zespoły wyjazdowe.

(mbab)

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji