Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Oddział pulmonologii w szpitalu im. E.Szczeklika w Tarnowie oddany do użytku po gruntownym remoncie

Podkreślił, że dyrektor Marcin Kuta nie tylko dobrze zarządza szpitalem, lecz również jako radny województwa współuczestniczy w rozwiązywaniu wielu ważnych tematów związanych z rozwojem Małopolski. W otwarciu oddziału uczestniczyły również prof. dr hab. med. Ewa Niżankowska-Mogilnicka – Konsultant Wojewódzki w zakresie chorób płuc, poseł Urszula Augustyn oraz wiceprezydent miasta Tarnowa Dorota Skrzyniarz.

Oddział rozszerza działalność w zakresie alergologii i wprowadza diagnostykę zaburzeń snu w nowoutworzonej pracowni polisomnografii. To odpowiedź na rosnące problemy zdrowotne społeczeństwa. Na podkreślenie zasługuje nietypowa aranżacja oddziału – na ścianach pojawiły się akwarele, grafiki a także rzeźby, autorstwa absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Wystrój odbiegający od stereotypu szpitala ma zainspirować pacjentów do kontaktu ze sztuką i oderwać myśli od choroby. Koszt inwestycji wyniósł 800 tys. zł i został pokryty ze środków własnych szpitala.

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji